Jesteś tutaj: Strona główna » Pomoc » Sprzedawanie » System nadawania kosztów przesyłek


System nadawania kosztów przesyłek

System ten zbudowany jest tak, by Sprzedawca mógł dokładnie opisać koszta przesyłki dla dowolnej ilości sprzedanych w ofercie sztuk towaru.

Nadawanie kosztów przesyłek złożone jest z kilku kroków:

  1. w pierwszej kolejności należy wpisać ile sztuk towaru chcemy sprzedać w ofercie,
  2. następnie wybieramy formy przesyłki, którymi możemy wysłać dany przedmiot,
  3. kolejny krok to wyznaczenie zakresów ilości sztuk oraz ceny dla każdego z nich (dokładnie proces ten zostanie opisany w dalszej części pomocy).

Określanie zakresów ilości sztuk oraz ceny dla każdego z nich

Najłatwiej proces ten można wytłumaczyć na konkretnych przykładach

Przykład 1

W ofercie sprzedajemy 1 sztukę towaru. Wybieramy dwie formy przesyłki: list ekonomiczny, list priorytetowy. Dla tej oferty dla każdej z form przesyłki określamy jeden zakres przesyłki od 1 do 1.

Przykład 2

W ofercie sprzedajemy 5 sztuk towaru. Wybieramy dwie formy przesyłki: list ekonomiczny, list priorytetowy. Dla tej oferty dla każdej z form przesyłki możemy określić maksymalnie pięć zakresów przesyłki. Możemy określić albo dla każdej ilości sztuk zakres np.

od 1 do 1,
od 2 do 2,
od 3 do 3

itp.

albo określić zakresy w formie zbiorów np.

od 1 do 3,
od 4 do 5

Należy pamiętać przy tym o kilku rzeczach:

a) zakres nie może się zaczynać od cyfry mniejszej od 1,
b) zakres nie może być większy od maksymalnej ilości, jaką Sprzedawca chce wystawić w ofercie,
c) cyfra oznaczająca początek zakresu nie może być większa od cyfry oznaczającej koniec zakresu.

Przykład 3

W ofercie sprzedajemy 5 sztuk towaru. Wybieramy dwie formy przesyłki: list ekonomiczny, paczka ekonomiczna. Dla tej oferty dla każdej z form przesyłki możemy określić maksymalnie pięć zakresów przesyłki. Jest to przykład podobny do poprzedniego, ale chcemy tym razem zaprezentować pewną dodatkową możliwość jaką daje nasz system.

Powiedzmy, że nasz Sprzedawca może wysłać listem ekonomicznym towar tylko jeśli Kupujący zakupi nie więcej, niż 2 sztuki towaru. Wówczas dla tej formy przesyłki możemy określić maksymalnie dwa zakresy:

od 1 do 1,
od 2 do 2

lub po prostu

od 1 do 2

Zakładamy, że paczką ekonomiczną możemy wysłać dowolną ilość sztuk, w związku z tym dla tej formy przesyłki możemy określić do 5 form przesyłki zgodnie z poprzednimi przykładami.

Należy jednak pamiętać, że dla jednego z form przesyłki musimy określić pełen zakres ilości sztuk tzn. niedopuszczalne jest określenie zakresów w ten sposób, że:

a) dla listu ekonomicznego tworzymy zakres od 1 do 3,
b) dla paczki ekonomicznej od 4 do 5

i nic po za tym.

Nasz system umożliwia również:

  • określenie dla jakiej ilości sztuk przesyłka jest darmowa. Wystarczy stworzyć dowolny zakres ilości sztuk i wpisać w polu "Cena" kwotę 0 zł,
  • możliwość sprawdzenia przez Kupującego kwoty przesyłki dla dowolnej ilości sztuk przed dokonaniem zakupu. Narzędziem, które na to pozwala jest Kalkulator kosztów przesyłek. Jest on umieszczony w każdej ofercie,
  • możliwość wyliczenia całkowitej kwoty do zapłaty. Narzędziem, które na to pozwala jest "Formularz zakupu". Stanowi on pierwszy krok w procesie dokonywania zakupu. Jest on wysyłany Sprzedawcy w formie maila oraz znajduje się w zakładce "Sprzedałem" w Opcjach.

Kupujący określa w nim m.in. formę przesyłki, którą wybiera, a także ilość sztuk przedmiotu jaką chce zakupić.


    Strona wygenerowana 2020-07-04 03:18:25, 213