Jesteś tutaj: Strona główna » Pomoc » System opinii » Na czym polega system opinii?


Na czym polega system opinii?

Komentarz jest opinią wyrażoną przez Kupującego bądź Sprzedającego na temat zakończonej oferty. Każda ze stron transakcji powinna opisać proces finalizacji transakcji kupna lub sprzedaży w możliwie najkrótszym czasie.

Ocena transakcji określa w jednoznaczny sposób opinię na temat transakcji. Wyróżniamy dwa rodzaje ocen:

Ocena wystawiona Kupującemu - dzięki tej opcji możliwe jest ocenienie (w skali 1-5) wywiązania się z transakcji przez Kupującego. Opcja przeznaczona jedynie dla Sprzedających. Podczas oceny warto wziąć pod uwagę takie aspekty jak, np. szybkość wpłaty pieniędzy czy kontakt.

Jeśli otrzymamy opinię, którąś z kolei od tego samego kontrahenta, to wliczać się ona będzie do średniej pod warunkiem, iż upłynęło 6 miesięcy od zakończenia ostatniej transakcji z tą osobą.Ocena wystawiona Sprzedającemu
- dzięki tej opcji możliwe jest ocenienie (w skali 1-5) sposobu wywiązania się z transakcji przez Sprzedającego. Opcja przeznaczona jedynie dla Kupujących. Do wyboru mamy trzy możliwe warianty oceny:

  • logistyka,
  • towar,
  • jakość obsługi.


Wystawienie odpowiedniej oceny i komentarza jest bardzo istotnym elementem udziału w transakcjach, ponieważ pozwala innym Użytkownikom ocenić wiarygodność kontrahenta.

Na ogólna ocenę składa się średnia ze wszystkich ocen, tj.:

  • logistyka (ocena w skali 1-5 Kontrahenta jako Sprzedającego),
  • towar (ocena w skali 1-5 Kontrahenta jako Sprzedającego),
  • jakość obsługi (ocena w skali 1-5 Kontrahenta jako Sprzedającego),
  • kupujący (ocena w skali 1-5 Kontrahenta jako Kupującego).

Opinie można przefiltrować po skali wystawionych ocen, na przykład można wyświetlić tylko opinie w skali 1. Sposób filtrowania obrazuje poniższy screen.


    Strona wygenerowana 2020-07-08 03:02:14, 213