Jesteś tutaj: Strona główna » Pomoc » Pozostałe informacje


Pozostałe informacje

Miło nam, że postanowiłeś zaznajomić się z aukcją Świstak.pl. Jestem Twoim doradcą i postaram się w jak najłatwiejszy i przejrzysty sposób omówić zasadyuczestnictwa w naszej aukcji internetowej.

Aukcja internetowa nie różni się niczym specjalnym od aukcji prowadzonych w rzeczywistym świecie. Dana osoba wystawia towar, Ty "proponujesz cenę" lub korzystasz z opcji "Kup teraz" i w przypadku gdy zadeklarowałeś/aś najwyższą kwotę, wygrywasz. Aukcja prowadzona w trybie online pozwala na przyspieszenie niektórych procesów, zautomatyzowanie ich i prezentację w przyjaznej i czytelnej formie za pomocą przeglądarki. Aby swobodnie poruszać się po naszym serwisu zwróć uwagę na poniższe elementy:

Wygląd strony głównej:

 1. Najważniejsze linki znajdują się w menu Świstaka (góra strony):

  Rejestracja ? proces zakładania nowego konta rozpoczyna się właśnie od tego linku.
  Dodaj aukcję ? ten odnośnik skieruje Cię do formularza rozpoczęcia sprzedaży na nowej aukcji.
  Moje Konto ? to panel do zarządzania Twoim kontem na Świstaku.

 2. Po lewej stronie znajdzieszkategorie aukcji /klikając przechodzisz do bardziej szczegółowych podkategorii/.
 3. Na stronie głównej znajdziesz również: wyszukiwarkę i aukcje wyróżnione.

Od czego zacząć?

Najważniejsze jest wypełnienie formularza rejestracyjnego, znajdziesz go na stronie: Rejestracji.Podane dane pozwolą na identyfikację Twojej osoby w naszym systemie, jak również będą odgrywały bardzo ważną rolę w Twoich kontaktach z przyszłymi kontrahentami. Zapoznaj się z Regulaminem i dokumentami w nim zawartymi ? szczególnie zwracam Ci uwagę na dokument prezentujący towary, których wystawianie na aukcji jest zabronione. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów kliknij pomoc i tam poszukaj odpowiedzi na nurtujący Cię problem, ewentualnie Napisz do Nas. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej!

Jak sprzedać?

Wystawienieaukcji nie jest niczym skomplikowanym, należy wypełnić Formularz Sprzedaży. Podczas wypełniania formularza służącego do tworzenia aukcji, będziesz miał/a możliwość skorzystania z narzędzia ułatwiającego edycję, zmiany rodzaju czcionki, kolorów,rozmiaru formatowania, a nawet możliwość wczytania opisu aukcji z innego serwisu aukcyjnego ;)

Wypełnij poprawnie dane w formularzu i zakceptujgo klikając przycisk: "Wystaw aukcje" ? od tego momentu aukcja jest już aktywna.

Co się dzieje potem?

Aukcja jest widoczna na naszych stronach w wybranej kategorii. Użytkownicy odwiedzający, przeszukujący serwis, mogą brać udział w aukcjach po uprzednim zalogowaniu się na naszych stronach. Gdy dojdzie do transakcji, wystawiający i licytujący otrzymają swoje dane kontaktowe by móc sfinalizować transakcje.

Jak sfinalizować transakcje?

Po zakończeniu aukcji obie strony mają 7 dni na omówienie szczegółów wysyłki i płatności. Gdy wszystko pójdzie zgodnie z "planem" należy wystawić sobie opinie.

Więcej informacji:

 • Pomoc - odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.
 • Kontakt - formularz dzięki któremu możesz pochwalić się swoimi opiniami o serwisie jak również uzyskać pomoc.

Życzymy udanych transakcji!
Strona wygenerowana 2024-04-21 13:32:18, 120