Jak wybrać depilator?

Depilator jest najlepszym przyjacielem każdej kobiety w zakresie urządzeń elektrycznych, bowiem pozwala na długo zapomnieć o zbędnym owłosieniu. Inną kwestią jest to, że depilacja najczęściej kojarzona jest z niewyobrażalnym bólem, choć nowoczesne depilatory eliminują do minimum odczuwalny dyskomfort podczas depilacji. Jak wybrać więc depilator, aby nie płakać z bólu przy każdorazowym usuwaniu włosków?

Na skróty...

Ważne parametry i funkcje depilatorów

depilatory - jak wybrać?Generalnie, depilator to niewielkie urządzenie elektryczne, które usuwa zbędne owłosienie, wraz z cebulkami. Dzięki temu skóra pozostaje całkowicie gładka przez nawet 2-3 tygodnie. Po każdorazowej depilacji włoski stają się słabsze i wolniej odrastają. Kupując depilator koniecznie trzeba zdecydować się na rodzaj głowicy, bowiem jej budowa będzie decydować o tym, w jaki sposób sam depilator będzie pracował. Depilatory można podzielić na dwa rodzaje, biorąc pod uwagę budowę głowicy. Mowa tu o depilatorach z głowicą z pęset oraz depilatorach z głowicą z dysków. W depilatorach pierwszego typu pęsety są ustawione w większych odstępach, niż dyski, co powoduje, że idealnie będą one usuwać rzadkie włoski. Depilatory mogą posiadać od 18 do aż 40 par pęset. Im większa ich ilość, tym depilacja będzie szybsza i bardziej dokładna, niemniej jednak dla pań o rzadkich włoskach i delikatnej skórze zaleca się zakup depilatora z mniejszą ilością pęset, które nie będą aż tak podrażniać naskórka. Depilatory z głowicą dyskową potrafią chwytać więcej włosków za jednym razem, przez co depilacja jest szybsza i bardziej dokładna. Dyski mogą być ceramiczne lub metalowe, przy czym te ostatnie często powodują reakcje alergiczne i podrażniania na skórze. O wiele bezpieczniejsze dla zdrowia skóry są dyski ceramiczne. Niektóre z modeli depilatorów są wyposażone w wyprofilowaną lub ruchomą głowicę, która pozwala na depilację włosków pod różnymi kątami.

Decydując się na konkretny typ depilatora, lub porównując różne modele ze sobą, przyjrzyjmy się ich najważniejszym parametrom, czyli prędkości pracy oraz rodzajowi zasilania. Bardzo istotne jest to, aby depilator był wyposażony w regulację prędkości, ponieważ dzięki temu można dostosować jego pracę do rodzaju depilowanych włosków i wrażliwości skóry na ból. Zdecydowana większość depilatorów ma 2-stopniową regulację prędkości. Warto dodać, że szybsze obroty są co prawda bardziej efektywne dla depilacji, ale też staje się ona bardziej bolesna. Wolniejsze oborty są zalecane do miejsc delikatnych, na których łatwo dochodzi do podrażnień. Starsze modele depilatorów mogą nie posiadać przełącznika prędkości, co eliminuje je w kwestii depilacji pach, okolic bikini czy twarzy. Równie ważnym parametrem przy wyborze depilatora jest rodzaj zasilania, który może obejmować albo zasilanie sieciowe, akumulatorowe bądź zarówno jeden, jak i drugi typ. Trudno jesnocznacznie okreslić, jaki depilator, z jakim rodzajem zasilania będzie najlepszy, ponieważ zależne jest to od miejsca, gdzie go wykorzystujemy. Jeśli depilację przeprowadzamy w domu, lub w miejscu, gdzie mamy stały dostęp do gniazdka elektrycznego, wówczas można zakupić depilator zasilany sieciowo. Z kolei, w podróży najlepszy będzie depilator na akumulatory, lub posiadający możliwość podpięcia również do gniazdka. Jeśli decydujemy się na model zasilany akumulatorowo, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak długo może on pracować na baterii. Najlepiej wybrać model, którego czas pracy wynosi około 30-40 minut, ponieważ tyle mniej więcej trwa depilacja nóg. Przy wyborze depilatora istotna jest jego budowa, ponieważ powinna być ona jak najbardziej egronomiczna, dopasowana do kształtu kobiecej dłoni. Jeśli obudowa ma takie cechy, wówczas sama depilacja staje się łatwiejsza. W sklepach można nabyć depilator posiadający obudowę wododporną, pozwalającą na jego umycie pod bieżącą wodą. Depilatory produkowane są w jasnych, pastelowych kolorach, co powinno przypaść do gustu paniom.

Depilator może posiadać funkcję depilacji „na mokro”, która jest prawie bezbolesna. Można wtedy depilować się podczas brania prysznicu albo kąpieli. Nowoczesne depilatory posiadają dodatkowe nasadki, pozwalające na wszechstronne usuwanie owłosienia z ciała. Do dodatkowego wyposażenia zalicza się nasadkę golącą, nasadkę do depilacji miejsc wrażliwych, nasadkę chłodzącą (depilacja jest mniej bolesna), nasadkę do peelingu, bądź rękawicę do peelingu oraz rolki masujące skórę podczas depilacji, co daje wyższy komfort przy zabiegu usuwania owłosienia. Dawne modele depilatorów nie mogły pochwalić się tak bogatym, dodatkowym wyposażeniem. Ich użytkowniczki musiały zadowolić się wyłącznie funkcją depilacji, która rzadko bywała bezbolesna. Dziś na szczęście producenci dokładają wszelkich starań, aby depilacja nie powodowała niewyobrażalnego bólu. Depilatory mogą różnić się od siebie dodatkowymi funkcjami. Mowa tu na przykład o funkcji podświetlenia, umożliwiającej oświetlenie depilowanej części ciała. Dzięki temu usuwanie owłosienia jest łatwiejsze i o wiele bardziej dokładne. Inną funkcją dodatkową jest nawiew powietrza, który chłodzi skórę i minimalizuje ból. Depilatory zwykle generują dużo hałasu, ale nie te, które mają funkcję „silence”, czyli cichy tryb pracy. Nowatorskim sposobem usuwania owłosienia jest depilacja elektrolizą. Jest to prawdziwy przełom w technologii depilowania. Taka depilacja polega na wysyłaniu do woreczka włosowego elektronicznego impulsu, powodującego blokadę brodawki skórnej. Elektroliza pozwala na usunięcie włosków, a także sukcesywne niszczenie ich korzeni. Jest to zabieg bezbolesny i skuteczny. Niestety, depilatory z elektrolizą kosztują sporo, przynajmniej 300 zł.

Popularni producenci depilatorów i ich produkty

Najbardziej znanymi producentami depilatorów są w chwili obecnej firmy Braun i Philips, które oprócz tego wytwarzają wiele innych produktów z branży AGD i RTV. Marki te cieszą się bardzo dobrą opinią wśród samych konsumentów. Producenci depilatorów pracują nad tym, aby depilacja była możliwie bezbolesna. Dobre depilatory produkuje również Panasonic. Firma ta ma jednak w swoim asortymencie mniejszy wybór modeli depilatorów, niż choćby wspominany Philips czy Braun. Depilatory wysokiej klasy znajdziemy w ofertach firm zaopatrujących branżę fryzjerską, mowa tu o takich producentach jak: Rowenta, Remington, BaByliss, Paris, czy też Valera. Ceny depilatorów są naprawdę bardzo zróżnicowane i zależą nie tylko od marki urządzenia, ale też od prezentowanych przez nie funkcji i akcesoriów dodatkowych. Eksperci zalecają zakup urządzenia, które minimalizuje uczucie bólu i dyskomfortu podczas depilacji, choć takie depilatory są oczywiście droższe. Do kwoty 100 zł możemy nabyć dobry depilator Rowenta Lovely Silence Basic EP5210, który posiada dodatkowo specjalne kulki masujące. W granicy od 100 do 250 zł polecany jest model depilatora Valera ComfortEpil 650.03. Ma on o wiele więcej dodatkowych funkcji, do których zalicza się nasadkę do depilacji miejsc szczególnie wrażliwych, nasadkę do przycinania włosków oraz system masażu. Za kwotę powyżej 250 zł można nabyć depilator z wysokiej półki – Philips HP6517/00. Posiada on nakładkę chłodzącą, nakładkę golącą, możliwość masażu ultradźwiękami i specjalną gąbkę do peelingu.

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Po raz pierwszy kupujesz depilator, czy chcesz wymienić stare urządzenie na nowe?

    Jeśli po raz pierwszy kupujesz depilator, nie decyduj się na urządzenie posiadające 40 par pęset. Może się okazać, że będą one podrażniały Twoją skórę. Zabieg depilacji będzie mniej bolesny przy użyciu depilatora posiadającego mniejszą liczbę pęset, np. 20 lub 30. Jeśli miewasz alergię dobrze będzie jeśli wybierzesz depilator z ceramicznymi dyskami. Warto zapłacić nieco wyższą kwotę i kupić urządzenie posiadające innowacyjne nasadki zmniejszające ból przy depilacji.

  • Jakie partie ciała masz zamiar depilować przy użyciu depilatora?

    Jeśli masz zamiar depilować wyłącznie nogi, powinnaś dobrać typ depilatora do gęstości i rodzaju posiadanych włosków. Jeśli są one rzadkie i cienkie, najlepszy będzie dla Ciebie depilator wyposażony w pęsety, ale przy włosach grubych i gęstych sprawdzi się już depilator posiadający dyski. Jeśli jednak Twoim zamiarem jest depilacja miejsc wrażliwych, czyli np. pach i bikini, powinnaś wybrać urządzenie posiadające plastikową nasadkę przystosowaną do depilacji miejsc intymnych.

  • Jak zmniejszyć ból przy depilacji depilatorem?

    Depilatory wyrywając włosy powodują uczucie bólu i dyskomfortu, szczególnie u osób o niskim progu bólu. Aby zmniejszyć ból przy wyrywaniu włosków warto zainwestować w urządzenie posiadające łagodzące funkcje, np. nakładkę chłodzącą, funkcję masażu rolkami lub nawiew powietrza.

Podsumowanie

Wybór depilatora powinien opierać się o analizę naszych potrzeb. Depilator z głowicą z pęset będzie dobry dla włosów rzadkich i cienkich, ale przy włoskach gęstych i mocnych przyda się urządzenie z głowicą z dysków.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2020-08-06 00:26:45, 213