Prezenty dla mamy

Mamę ma się tylko jedną i dla dziecka od chwili urodzenia jest ona całym światem. Więź łącząca matkę z dzieckiem jest trudna do opisania słowami. Uczucie łączące mamę z dzieckiem jest bardzo silne i nawet upływ czasu nie jest w stanie go osłabić. Wręcz przeciwnie, miłość do matki wzrasta z roku na rok, im dziecko staje się coraz starsze. To mama wprowadza je w życie, tłumaczy wszystkie elementy otaczającego go świata. Jest powierniczką w kłopotach i pocieszycielką. Potrafi dzielić z dzieckiem troski i radości, angażując się w nie całym sercem.

Na skróty...

Wybór prezentu

prezenty dla mamy

Dzieci przy każdej możliwej okazji powinny wyrażać wdzięczność mamie za to, że dała im ona życie i zawsze była blisko, kiedy tego potrzebowali. 26 maja każdego roku w Polsce obchodzone jest święto wszystkich matek. Dzień matki jest idealną okazją do wyrażenia uczuć w stosunku do naszych mam. Jest to też dzień, w którym mamy otrzymują od swoich dzieci prezenty.

Bardzo często zastanawiamy się, jaki byłby idealny prezent dla naszej mamy, nie tylko z okazji majowego święta, ale też na urodziny, imieniny, czy pod choinkę. Tak naprawdę, mama będzie się cieszyła z każdego prezentu od dziecka, choćby własnoręcznie namalowanej laurki. Takie upominki jednak pasują do małych dzieci, nie zaś do dorosłych latorośli. Te ostatnie w poszukiwaniu prezentów dla swojej mamy często gubią się, nie wiedząc, co też byłoby dla niej najlepszym podarkiem.


Polecane prezenty

Wśród najczęściej wybieranych prezentów dla mamy wymienia się:

 • Kwiaty – wszelkiego rodzaju, byleby były żywe, a nie sztuczne. Wyraża się nimi uczucie miłości do rodzicielki. Okazały bukiet, czy pojedyncza róża – dla mamy nie ma to żadnego znaczenia, ważne, że dziecko pamiętało o jej święcie. Kwiaty poza wszystkim dobre są na każdą okazję, bez względu też na to, kto je wręcza – córka, czy syn.

 • Biżuteria – jest to droższy prezent dla mamy, który jednak również doskonale nada się na Dzień Matki, urodziny czy imieniny. Mamie można kupić piękny naszyjnik, wisiorek ze zdjęciem dziecka, czy też bransoletkę. Nie jest istotne, czy będzie to biżuteria złota, czy srebrna. Wszystko zależy tutaj od preferencji naszej mamy. Jeśli widzimy, że nie nosi ona złota, nie kupujmy jej na siłę złotych kolczyków, które najprawdopodobniej wylądują w szafce.

 • Książka – poradnik dotyczący pieczenia ciast, albo pielęgnacji ogrodu, nowa powieść, czy też romans to tylko kilka propozycji literackiego prezentu dla mamy. Jeśli jednak nasza mama nie lubi czytać, prezent ten może okazać się nie za bardzo trafiony.

 • Kosmetyki – w prezencie dla mamy można kupić krem, mleczko do ciała, olejki do masażu, perfumy, czy kosmetyki do makijażu. Te ostatnie jednak lepiej by było, gdyby wybrała córka. Syn zaś może pokusić się o wybranie dla mamy perfum, przy czym w wyborze ich zapachu na pewno pomoże doświadczona ekspedientka w perfumerii.

 • Kubek ze zdjęciem – zdjęcie dziecka, czy wspólna fotografia z mamą umieszczona na kubku, będzie ładnym, oryginalnym prezentem. Każdego ranka, czy popołudnia, kiedy mama będzie piła z niego herbatę, będzie przypominała sobie dziecko. Zdjęcie można umieścić także na koszulce, poduszce, kalendarzu czy też podkładce pod myszkę komputerową.

 • Album ze zdjęciami – mamy bywają bardzo sentymentalne, także album, w którym zgromadzimy nasze zdjęcia, od dzieciństwa, po czasy współczesne, na pewno wywoła u nich wzruszenie.

 • Oryginalne kompozycje dekoracyjne – w sklepach z upominkami można kupić wspaniałe kompozycje z piasku, muszli, czy suszonych kwiatów, zamknięte w formie pięknych wazonów. Jest to dobry pomysł na prezent dla mamy.

 • Czekoladki – wybierzmy takie, które rzeczywiście lubi nasza mama. Mogą to być na przykład wiśnie w czekoladzie.

 • Porcelana – zestaw obiadowy czy kawowy, wysokiej jakości, ucieszy każdą kobietę, mamę również.

 • Ramka na zdjęcie – jest to prezent niedrogi, ale urokliwy. Nadaje się na wiele okazji.

 • Podobne poradniki


  Strona wygenerowana 2021-01-18 21:32:56, 213