Jak wybrać automat do gier?

Hazard jest w Polsce w zasadzie zakazany, dlatego też na próżno możemy szukać dziś w barach i pubach automatów do gier. Jeszcze do niedawna były one dosyć szeroko rozpowszechnione, ale wszystko uległo zmianie po wprowadzeniu nowego prawa. Polska to nie Las Vegas, gdzie w zasadzie na każdym rogu ulicy znajduje się salon gier, albo profesjonalne kasyna. Trzeba powiedzieć, że Polacy upodobali sobie w ostatnich latach granie na tzw. „automatach niskich wygranych”. Były one wszędzie dostępne, nawet dla dzieci, ponieważ mało kto sprawdzał, kto właściwie gra na takich automatach. Tymczasem, spirala hazardu wciągała coraz to nowe osoby. Polski rząd w trosce o uzależnionych od hazardu obywateli zakazał wielu jego form. Z drugiej strony, automaty do gier o niskich wygranych stanowiły źródło bardzo wysokich, nieopodatkowanych na ogół zysków dla właścicieli pubów i barów, a także nawet zwyczajnych kiosków czy sklepików. Trzeba było więc zapobiec takim nadużyciom w stosunku do budżetu państwa. Niemniej jednak, w specjalnych kasynach nadal można zagrać na automatach do gier. W jaki sposób należy je wybierać? O tym postaramy się napisać w niniejszym artykule.

Na skróty...

Ważne parametry i funkcje automatów do gier

automaty do gier - jak wybrać?

Ogólnie rzecz ujmując, automat do gry jest maszyną zapewniającą rozrywkę. Uruchomienie takiego automatu następuje z chwilą wrzucenia monety lub żetonu w otwór wrzutowy. Zabawa na automacie do gry jest ograniczona najczęściej pewnym wyznacznikiem, który narzucony bywa przez producenta lub właściciela automatu. Wybierając automat do gier do swojego kasyna czy sali do gier należy zwrócić na to uwagę, bowiem pozwala to na wydatne zwiększenie zarobku z tytułu użytkowania przez klientów maszyny. Właściciel może mieć możliwość ograniczenia zabawy na automacie do gier poprzez takie wyznaczniki jak:

 • Liczba prób,
 • Przejście na wyższy poziom,
 • Zdobycie określonego celu w zadanym czasie,
 • Ukończenie gry,
 • Czas.
 • Pierwszym automatem do gier był automat PONG. To konsola do gier elektronicznych, którą wzorowano na tenisie. Gra toczy się tu na czarnym tle podzielonym na pół przez białą, pionową linię. Na obu końcach widocznego ekranu znajdują się poruszające się w płaszczyźnie pionowej kreski, których zadaniem jest imitowanie rakiety tenisowej. Gra polega na odbijaniu białego piksela przy użyciu wspominanych kresek i niedopuszczenie do tego, aby piksel opuścił ekran. Gra ta powstała w 1972 roku.

  Popularni producenci automatów do gier i ich produkty

  Wyróżnić można bardzo wiele różnych automatów do gier hazardowych. Pierwszym z nich jest jednoręki bandyta, który stanowi chyba najbardziej popularny automat do gier. Jednoręki bandyta to niewątpliwie maszyna hazardowa, która dobiera losowo konfiguracje różnych symboli. Najczęściej są w tym względzie wykorzystywane symbole różnych owoców. Wygrana użytkownika następuje z chwilą ułożenia się w jednym rzędzie tych samych znaków. Gra się tu na określone stawki, które pochłaniają za każdym razem pewną, określoną z góry liczbę punktów, przeliczanych na pieniądze. Im wyższa będzie stawka, tym większy mnożnik, bądź też więcej punktowanych linii. Słowem – gracz wygra więcej. Na ekranie najczęściej umieszczone są trzy bębny, w każdym po 3 znaki. Są też dodatkowe, punktowane znaczki, za które można dodatkowo zdobyć większe pieniądze.

  Innym automatem jest Double Magic, stanowiący kwintesencję najnowocześniejszych i zarazem najbardziej zaawansowanych pod względem technologicznym rozwiązań. Automat do gier tego typu jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających graczy. Został on wyposażony przez producenta w autorski system Multigame Double Magic. Wyróżniającymi cechami tego automatu jest niezawodność, która została osiągnięta poprzez zastosowanie przetestowanej gruntownie przez inżynierów Gamestudio, unikalnej kompozycji, stabilnie współpracujących ze sobą podzespołów. W ich grupie znalazły się m.in. takie marki jak Mean Well, Mei CashFlow czy też Comestero. Automat wyróżnia się wysoką gry walnością, która została osiągnięta poprzez zastosowanie autorskiego oprogramowania Double Magic. Automat ten występuje także w wersji jednomonitorowej i jest to doskonałe rozwiązanie dla miłośników klasycznych slotów.

  Warto wspomnieć o innym automacie do gier, mianowicie o automacie hazardowym Hot Spot, który ma unikalną oprawę. Zastosowano w nim najnowocześniejsze rozwiązania oraz popularne programy multigame Hot Spot. Współpracują w nim podzespoły wyprodukowane przez firmy Mean Well, Mei CashFlow oraz NRI. Wysoka grywalność została tu osiągnięta za pośrednictwem zastosowania oprogramowania Hot Spot firmy Novomatic.

  Ostatnim automatem, o którym wypada wspomnieć przy okazji omawiania tej tematyki, jest automat Multivision, będący światowej sławy maszyną wykonaną z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Powstał on w wyniku współpracy partnerskiej z firmą Belatra. Znalazł on szybko uznanie w branży. Zastosowano w nim rozwiązanie Multi Vision korporacji Belatra.

  Przedstawiamy również listę najbardziej znanych producentów automatów do gier. Należy zaliczyć do nich następujące marki: Somaster, Gold Club, Synotpolska, Red 5, Gauselmann, BallyWulff Automaten, C Technik Software, Schmidt Maschnen& Gerätebau, Dietz Fahrzeugbau, Loewen Entertainment, Atronic Systems, Automaten Österreicher, Atronic International, Cortina Warenautomaten, Crane Zweigniederlassund Dreieich, Edwin Mieg, Hans-Hermann Trautwein SB-Technik, IHGE FUCHS ELEKTRONIK, Maidhof Vertriebs-GmbH & Co. KG, Micro-Tech Elektronik, NM Stahlgeräte GmbH Ing. Norbert Menzenbach, Ing., Vendo, Escor Automaten AG Casinos – Entertainment, Auto Data Fachunternehmen f Automation u Datentechnik, BIWA-Automaten Hollmann, CF PLAYSTUBEN AUTOMATENVERTRIEBS, Coin Controls, Günter Wohlfart, Heinrich Hecker AG & Co. KG, Hugo Mesmer Verkaufsautomaten, INFORMAT Kommunikations-Service, KWG-Automaten und Geräte, Lauser Gustav, Oskar Wurst Apparatebau, BIG ONE COMPANY Handels, Funtime HandelsgesmbH, Impera, Glücks- und Unterhaltungsspiel BetriebsgesmbH, Kogler & Hube, Schuller Consulting, Playzone Family Entertainment, Webak Elektronik Handels, Automaten Unterkofler, Automaten West Game, B & G Spieltechnologie, Polanz H, rohrmoserautomaten Rohrmoser Automaten-Verleih e.U., Sperl Franz, Tretronic Ing Kurt Schöbel, Heda KG, Novomatic AG – Stadtbüro.

  Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Co trzeba zrobić, aby móc legalnie zarabiać na automatach do gier?

   Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, aby móc zarabiać na automatach do gier należy posiadać zezwolenie Ministra Finansów bądź też zezwolenie uzyskane od dyrektora izby skarbowej. Jeśli właściciel automatów do gier nie posiada stosownego zezwolenia, to grozi mu wysoka grzywna lub do dwóch lat pozbawienia wolności.

  Podsumowanie

  Kupno automatu do gry to spory wydatek, ale zwróci się on bardzo szybko, zwłaszcza, że Polacy z roku na rok wydają coraz więcej na szeroko rozumiany hazard, w tym na granie na automatach o niskich wygranych, do których w rzeczywistości zaliczane są takie maszyny jak „Jednoręki bandyta”. Trzeba pamiętać, że konieczne do zainstalowania w kasynie czy salonie gry automatu, jest posiadanie odpowiedniego zezwolenia. Jeśli nie będziemy go mieć, możemy nawet trafić do więzienia.

  Podobne poradniki


  Strona wygenerowana 2020-07-08 02:13:01, 213