Jak wybrać kosmetyki do modelowania włosów?

Nie każde włosy bez naszej pomocy będą wyglądać dobrze. Czasami nie wystarczy tylko szczotka, suszarka, czy też prostownica do tego, aby włosy wyglądały naprawdę dobrze i wprawiały całe otoczenie w pewien zachwyt. Do tego potrzebne będą kosmetyki do modelowania włosów. W tym wyróżniamy: lakiery do włosów, pianki, żele, kremy, itp.

Na skróty...

Kosmetyki do modelowania włosów

Żel

Jest wyglądem przypomina galaretkę. Może być w różnym opakowaniu, najczęściej ma on postać plastykowego słoiczka. Żele do włosów można spotkać w różnych kolorystykach- począwszy od żelów przezroczystych, a skończywszy na żelach różowych. Stosuje się je głównie do stylizacji krótkim włosów. Można dzięki nim wyeksponować zadziorne pazurki, grzywkę, czy nadać odpowiedni kształt naszym lokom.

Jak aplikować żel?

Wyciskamy odrobinę żelu na dłoń i za pomocą palców nakładamy równomiernie na nasze włosy- od nasady aż po same końce. W przypadku bardzo opornych gęstych włosów czynność powtarzamy. Żel można nakładać na suche już włosy, pozostawiając je do wyschnięcia żelu, bądź na mokre włosy, kiedy to żel nakładamy na wilgotne pasma. Jeżeli żel wydaje nam się zbyt gęsty możemy rozrzedzić go dodając do niego kilka kropel serum do włosów.

Przykładowe żele do włosów: Alfaparf, Semi di Lino, Shaping gel (Żel modelujący), Cosmetici Dora, Żel płynny Styling glaze extra strong (stara wersja).

Lakier do włosów

Lakiery do włosów dość często są kojarzone z fryzurami hełmami, czyli mocno natapirowanymi wyglądającymi niemodnie puklami. Jednak prawda jest taka, że żaden kosmetyk do stylizacji włosów nie przedłuży trwałości wymyślonej fryzury, jak żel do włosów. Aby nasze włosy rzeczywiście nie imitowały kasku musimy używać do tego żeli nowej generacji, które nie sklejają włosów, a mimo to zapewniają trwałość fryzury. Lakiery do włosów nadają się zwłaszcza przy fantazyjnych fryzurach (kokach, czy też lokach w przypadku włosów prostych).

Jak aplikować lakier do włosów?

Aby uzyskać naturalny efekt włosów i nie skleić ich najlepiej jest spryskać kosmyki w odległości około 30 cm, zataczając kręgi, dzięki czemu lakier zostaje zaaplikowany równomiernie. Jednakże tak rozprowadzony lakier do włosów nie gwarantuje długiej trwałości naszej fryzurze. Kiedy chcemy uzyskać super trwałą fryzurę wystarczy spryskać kosmyki lakierem ze stosunkowo bliskiej odległości, zwracając szczególną uwagę na konkretne pasma naszych włosów. Na co dzień warto używać lakieru podczas suszenia włosów suszarką. Nawinięte kosmyki włosów na grubą szczotkę spryskajmy lakierem do włosów. Dzięki temu zabiegowi cała fryzura zachowa swój kształt na dość długi czas. Jeżeli nasze włosy są suche i zniszczone na wielkie wyjścia zaleca się używania lakierów do włosów z efektem nabłyszczania.

Przykładowe lakiery do włosów: Davines, Defining, Invisible Hair Spray (Lakier do włosów) Garnier Fructis Style, Spray micro-fixant Extra Forte (Lakier do włosów szybkoschnący - bardzo mocny)

Pianka do włosów

Podstawową właściwością pianki do włosów jest zwiększenie objętości włosów zwłaszcza u ich nasady. Najlepiej jest korzystaj z dobroczynności pianki do włosów przy włosach cienkich, no i kręconych. Podstawową zasadą przy używaniu pianki jest to, aby nie aplikować zbyt dużej ilości tego produktu, a kupić piankę o silniejszym działaniu. Jeśli nałożymy zbyt dużą ilość pianki to włosy będą wyglądać na nie umyte.

Jak aplikować piankę do włosów?

Piankę należy wycisnąć na dłoń. Ilość wyciśniętej pianki zależy od długości, ale i gęstości naszych włosów. Nakładamy ją ugniatającymi włosy ruchami. Jeżeli posiadamy bardzo cienkie i opadające u nasady włosy to nadamy im ekstra objętość poprze zaaplikowanie pianki na całej długości wilgotnych kosmyków. Następnie należy wysuszyć włosy z głową spuszczoną w dół. Naturalny efekt nadamy włosom nakładając piankę na mokre włosy i pozwalając im wyschnąć w naturalny sposób.

Przykładowe pianki do włosów: Cosmetici Dora, Schiuma volume (Pianka zwiększająca objętość), Dramers, Concertino, Super Hold.

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Jakiego produktu do stylizacji włosów użyć w celu zabezpieczenia koka?

    Jeśli mamy cienkie włosy to tuż przed wysuszeniem włosów warto wetrzeć w nie piankę. Dzięki niej sprawimy, że włosy będą bardziej puszyste. Tuż po wykonaniu fantazyjnego upięcia zaleca się rozpylenie mocnego lakieru, który sprawi, że fryzura się nie rozpadnie.

Podsumowanie

Włosy zwłaszcza te fantazyjnie upięte będą trzymać się długo, kiedy posłużymy się dodatkowo kosmetykami do stylizacji włosów. Najpopularniejszymi kosmetykami są niezmiennie: pianka, żel, jak i lakier.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2023-06-09 20:26:18, 120