Jak wybrać wodę po goleniu dla mężczyzny?

Tuż po goleniu nie można zostawić skóry „samej sobie”. Najbardziej wykorzystywane są wody po goleniu. Na polskim rynku bardzo wiele się zmieniło, więc nie ma już tylko nazw takich jak Brutal, Wars, czy też Old Spice, ale wybór wód toaletowych jest szeroki.

Na skróty...

jak wybrać wodę po goleniu dla mężczyzny ?

Wody po goleniu dla mężczyzny oznacza się „A/S(ASH), czyli After Shave. ”. Wielu mężczyzn uważa, że tylko używanie wody po goleniu jest męskie, natomiast sięgnięcie po kremy pielęgnacyjne- passe. Być może w tym tkwi tajemnica sukcesu wód po goleniu. Wody po goleniu dodatkowo są jednym z najbardziej skutecznych środków dezynfekujących. Składnikiem bazowym wody po goleniu jest alkohol. Dzięki niemu woda po goleniu spełnia swoją funkcję, czyli skutecznie dezynfekuje. Warto jednak na nią uważać, ponieważ skóra wrażliwa może reagować na alkohol zaczerwienieniem i podrażnieniem naskórka. Zanim zaaplikujemy kosmetyk na twarz zwróćmy uwagę na etykietę, gdzie został wyszczególniony procentowy skład alkoholu. Wybierajmy w takim wypadku te wody po goleniu, które zawierają w sobie jak najmniejsze ilości alkoholu. Posiadacze cery wrażliwej muszą szukać wód, które mają oznaczenie jako „sensitive”, czy też „light”. Woda po goleniu dla mężczyzn również odświeża, uelastycznia naskórek, a także jest w stanie przywrócić skórze blask i witalność, czy zatuszować zmęczenie.

Zapach wody po goleniu

Bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o tym, czy wybierzemy daną wodę po goleniu czy nie jest jej zapach. Przykładowe wody po goleniu i ich zapachy: odważni, pewni siebie mężczyźni powinni sięgać po mocne ziołowe mieszanki, np. Cerruti 1881 Amber mężczyźni delikatni będą zachwyceni lekkim i bardzo porywającym zapachem od Armaniego Acqua di Gio pour Homme aktywni panowie, uprawiające sport znajdą ukojenie w wodzie po goleniu firmy Lacoste - Lacoste pour Homme panowie ceniący nowoczesność i awangardę z pewnością sięgną po wodę po goleniu od Givenchy

Popularni producenci

  • Lacoste

  • Lancome

  • Gucci

  • Calvin Clein

  • Bruno Banani

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Wybierać wodę po goleniu, czy balsam?

    Dla wrażliwej i przesuszonej skóry lepiej jest sięgnąć po balsam intensywnie nawilżający, gdyż dodatkowo jej nie podrażni. Musimy pamiętać, że woda po goleniu(przynajmniej większość) zawiera w sobie dość duże stężenie alkoholu, więc dodatkowo wysusza. Woda po goleniu jest stworzona dla panów, którzy nie mają problemów z cerą. Dla przykładu producent Nivea stworzył łagodzącą wodę po goleniu, która nie zawiera alkoholu.

Podsumowanie

Używanie wody po goleniu jest tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Zanim sięgniemy po wodę po goleniu musimy pamiętać, że zawiera ona duże stężenie alkoholu, który wysusza. Poleca się używanie wody po goleniu mężczyznom, ze skórą normalną, jak i tłustą.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2020-08-04 16:06:05, 213