Jak wybrać wodę kolońską dla mężczyzny?

Każdy mężczyzna, aby czuć się atrakcyjnie musi odpowiednio pachnieć. Na rynku mamy bardzo duży wybór w perfumach. Panowie bardzo często decydują się na wody kolońskie. Warto wcześniej dowiedzieć się o nich trochę więcej.

Na skróty...

Ważne parametry i funkcje

woda kolońska jak wybrać?

Woda kolońska w skrócie EDC, czyli eau de Cologne ma w sobie mało olejków zapachowych, czyli od 3 do 5%. Jest nieco delikatniejsza od wody toaletowej. Możemy ją z powodzeniem stosować nawet kilka razy na dzień.

Tylko dwie wody kolońskie

Niektórzy nie wiedzą, że oryginalne wody kolońskie istnieją tylko dwie. Dlaczego? Rozwiejmy wszystkie wątpliwości i niejasności. Amerykańskie, jak i brytyjskie perfumerie internetowe co drugi swój artykuł oznaczają terminem cologne. W tym wypadku termin Cologne jest synonimem wody toaletowej. Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy to producent oznacza terminem Cologne swoje perfumy, jak np. Christian Dior J’ Adore Cologne Florale. W takim przypadku to co łączy te perfumy z wodą kolońską to fakt, iż mają w sobie 5 % olejków zapachowych, które są rozpuszczone w silnym stężeniu alkoholu. Etykieta Cologne sygnalizuje i uświadamia, że woda toaletowa jest w lekkim zapachu, a tym samym delikatnie orzeźwi skórę.

Jaki zapach posiada woda kolońska z prawdziwego zdarzenia?

Jeśli chcemy mieć pewność, że wybraliśmy oryginalną wodę kolońską to należy wywęszyć w niej kompozycji cytrusowo- ziołowych. W ich skład wchodzą najbardziej popularne nuty zapachowe, czyli : bergamotka, neroli, lawenda, jak i rozmaryn. Te nuty uzupełnia się dodatkowymi akordami aromatycznymi. Oczywiście nie każda z wód zapachowych stworzonych na bazie tych składników jest oryginałem. Aby woda zapachowa zyskała miano prawdziwej eau de Cologne substancje powinny być dobrane w odpowiednich proporcjach.

Popularni producenci

Pierwsze pachnidło, które zyskało miano wody kolońskiej stworzył i opatentował Gian Paolo Feminis mieszkający w Kolonii. W procesie produkcji pomagał mu siostrzeniec Giovanni Maria Farina. Jego syn Jean- Marie Femina przy krańcu swego życia sprzedał recepturę Collasowi, a ten znowu odsprzedał ją wytwórni z Paryża Roger & Gallet. Do dziś jednie dwóch producentów wytwarza prawdziwe wody kolońskie o identycznych recepturach co niegdyś, czyli Roger & Galet Jean Marie Farina, a także 4711. Oczywiście na rynku jest całe mnóstwo wód kolońskich innych producentów, jednak posiadają one własne formuły.

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Czy zapach wody kolońskiej długo utrzymuje się na skórze?

    Stężenie substancji zapachowych jest niewielkie, więc zapach dość szybko ulatnia się ze skóry. Aby przez cały czas czuć aromat wody kolońskiej należy aplikować ją nawet po kilka razy na dzień.

Podsumowanie

Woda kolońska zwiera tylko od 3 do 5 % olejków zapachowych. Stężenie jest niewielkie, więc nie utrzymuje się zbyt długo na skórze. Obecnie oryginalne wody kolońskie produkują tylko dwie firmy: czyli Roger & Galet Jean Marie Farina i 4711.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2020-05-27 16:56:59, 213