Jak wybrać dezodorant do ciała dla mężczyzn?

Pocenie się to normalny proces, który zachodzi w naszym organizmie. Jest wiele przyczyn pocenia się. Nie tylko pocimy się na skutek upałów, ale i pocenie wywołują sytuacje nerwowe, uprawianie sportu. Nikt nie lubi zapachu potu, ani my sami, ani tym bardziej otoczenie wokół nas. Dlatego też warto przeciwdziałać poceniu się, lub eliminować już jego skutki dzięki dezodorantom.

Na skróty...

Ważne parametry i funkcje dezodorantów

jak wybrać dezodorant? Jak stosować dezodorant do ciała dla mężczyzn?

Wielkim plusem dezodorantów do ciała jest to, że można je stosować nie tylko pod pachami, jak to w przypadku antyperspirantów, ale i we wszystkich partiach ciała, które chcemy odświeżyć. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo dezodorantów przeznaczonych do całego ciała, do włosów, czy też w okolice pach, jak i stóp.

Markowe dezodoranty

W przypadku mężczyzn bardzo dobrze jest stosować te same linie zapachowe w kosmetykach. Dlatego też producenci wyszli naprzeciw takim potrzebom. Stworzyli dezodoranty o identycznych zapachach co wody toaletowe, czy wody perfumowane. Dzięki temu woń wydobyta z perfum, czy wód toaletowych jest trwalsza i bardziej intensywna.

Przykładowe dezodoranty męskie:
  • Hugo Boss – Hugo (spray)

  • Paco Rabanne – Ultraviolet

  • Calvin Klein – CK In2 U for Men

Dezodoranty bezalkoholowe dla mężczyzn

Każdy mężczyzna, który posiada niezwykle delikatną i suchą skórę powinien używać dezodorantów bezalkoholowych. Olejki aromatyczne rozpuszczane są w substancjach zastępczych. Dlatego musimy znaleźć produktów z napisem np. „alkohol free”.

Przykładowe bezalkoholowe dezodoranty męskie:
  • Davidoff – Echo

  • Rochas – Rochas Men

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Na co zwracać uwagę przy wyborze dezodorantu?

    Decydującym czynnikiem dla wielu mężczyzn jest zapach dezodorantu. Jednak pamiętajmy, że dezodorant powinien zmniejszać pocenie, nie pozostawiać białych śladów na ubraniu, no i nie podrażniać naszej skóry.

Podsumowanie

Dezodoranty dla mężczyzn swoim zapachem zakrywają przykrą woń potu. Mężczyźni powinni używać dezodorantów z tej samej linii zapachowe co i woda perfumowana, czy woda toaletowa. Warto zapoznać się z ofertą dezodorantów bezalkoholowych, które nie powodują podrażnień.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2020-08-04 17:05:35, 213