Jak wybrać dobry krem do rąk?

Dłonie są częścią ciała tą najbardziej spracowaną, a niestety często zapomnianą, no i zaniedbaną. Dłonie zostały wyposażone przez Matkę Naturę w bardzo małą ilość gruczołów łojowych, jak i tkanki tłuszczowej. Dlatego też dłonie często w zetknięciu z czynnikami zewnętrznymi są osłabione, a przez to źle wyglądają. Można powiedzieć, że dzieje się to podczas mycia, zetknięciu z chemikaliami, detergentami, wiatrem, chłodem, a nawet suchym powietrzem. Na dłoniach widać najszybciej oznaki starzenia, więc nie ulega wątpliwości, ze o swoje dłonie trzeba dbać. Jedyne o czym musimy pamiętać to wybór odpowiedniego kremu do rąk. W tubce kremu do rąk pod żadnym pozorem nie może się znaleźć „byle co”!

Na skróty...

Typy kremów do rąk

Regenerujący krem do rąk

Skóra na rękach może być zniszczona poprzez wiele czynników. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo szkodliwe dla skóry naszych rąk są detergenty, a nawet słońce. Krem do rąk o właściwościach regenerujących bardzo dobrze jest używać na noc. Można pokusić się o założenie ciepłych rękawiczek na czas snu- dzięki ciepłu wytworzonemu w rękawiczkach krem dużo szybciej się wchłania.

Odżywczy krem

Odżywcze kremy do rąk zwykle są wzbogacone w spore ilości witaminy E, jak i A. Dzięki regularnemu stosowaniu skóra staje się odżywiona, a także krem taki zapobiega pojawieniu się podrażnień, czy wysuszeniu skóry.

Ochronny krem

Kremy ochronne zwykle tworzą na skórze naszych dłoni niewidzialne rękawiczki, które jak „cerber” stróżują i bronią przed agresywnym działaniem wiatru, promieni słonecznych, czy mrozu.

Krem przeciwzmarszczkowy do rąk

Jeżeli zaczynamy zauważać, że na skórze naszej dłoni pojawiają się zmarszczki, a skóra nie jest już tak sprężysta i jędrna to jest to najlepszy czas, aby zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy. Krem ten zapobiega utracie wiotkości i elastyczności, a dzięki temu redukuje zmarszczki do minimum.

Nawilżający krem do rąk

Kremy nawilżające są wzbogacone bardzo często w olejek z Jojoba, dzięki któremu skóra pozostaje intensywnie nawilżona, a tym samym nie jest szorstka i spierzchnięta.

Wybielający krem do rąk

Jeżeli na skórze rąk zauważamy jakieś nieestetyczne przebarwienia, czy zaczerwienienia to warto stosować kremy wybielające. Często takie przebarwienia spowodowane są nierównomierną pigmentacją, czyli: piegami, zaburzeniami hormonalnymi, antykoncepcją, wiekiem, bądź nadmiernym opalaniem się. Kremy wybielające są dość często stworzone w oparciu o ekstrakt z ogórka, bądź wyciągu z mącznicy lekarskiej. Systematyczne stosowanie zwykle zmniejsza intensywność zabarwienia, widoczność, jak i wielkość.

Leczniczy krem do rąk

Dłonie nadmiernie reaktywne, czyli te które reaugują wydzielaniem dość obfitej ilości potu poprzez stres, nerwy, bądź klimat powinny zostać odżywione poprzez kremy lecznicze, które normalizują wykonywaną pracę gruczołów potowych.

Czynniki dla których wybieramy krem do rąk:
 • zapach

 • konsystencja

 • wchłanianie się

 • cena

 • dostępność

Najczęściej zadawane pytania

 • Gliceryna podobno ma działanie wysuszające, więc dlaczego jest ona obecna w kremach do rąk?

  To prawda, że gliceryna wysusza, jednak dopiero w takim przypadku, kiedy pojawi się jej tam bardzo dużo. W kremach do rąk zawarta jest naprawdę mała ilość gliceryny, która w małych ilościach nie szkodzi, a wręcz przeciwnie bardzo pomaga.

 • Czy o paznokcie trzeba dbać oddzielnie?

  Oczywiście jest wiele specjalnych preparatów przeznaczonych tylko i wyłącznie do wsmarowywania w paznokcie, jednak można zakupić specjalne kremy, które nie tylko odżywiają nasze dłonie, ale i działają regenerującą na łamliwe paznokcie. Wystarczy przeczytać etykietę.

Podsumowanie

Wybierając idealny krem do rąk musimy ustalić, czego tak naprawdę od niego oczekujemy. Bardzo często bywa tak, że nie znamy właściwości niektórych substancji i dlatego nasz wybór nas nie satysfakcjonuje. Oczywiście substancji występujących w kremach do rąk jest całe mnóstwo i nie sposób nauczyć się ich wszystkich na pamięć, ale poznajmy chociaż te główne. Warto jest także ustalić, jaki dokładnie mamy problem z naszymi dłońmi, aby kuracja kremem do rąk przyniosła pożądane efekty.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2020-05-27 14:50:36, 213