Jak wybrać kosmetyki do peelingu twarzy?

Peeling jest to złuszczanie martwych komórek naskórka z powierzchni naszej skóry. Nie martwmy się, że wykonując peeling pozbawiamy skórę warstwy ochronnej- skóra ma właściwości regeneracyjne, więc stare komórki obumierają, a na ich miejsce rodzą się nowe. My robiąc peeling tylko delikatnie pomagamy skórze, no i odsłaniamy tę jaśniejszą i zdrowszą skórę. Dodatkowo peeling poprawia mikrokrążenie, a także skóra pozostaje wygładzone, jaśniejsza, no i szybciej wchłania składniki odżywcze, jakie są w kremach, bądź maseczkach do twarzy.

Na skróty...

Kosmetyki do peelingu twarzy

kosmetyki do peelingu twarzy

Aby peeling był skuteczny musimy dobrać właściwe kosmetyki do peelingu twarzy, czyli idealne do potrzeb naszej cery. Dlatego też wyróżniamy wiele rodzajów peelingów.

Podział ze względu na metodę złuszczania:
 • Mechaniczny(żele z drobinkami moreli, orzechów- działanie podobne do delikatniejszej formy papieru ściernego)

 • Chemiczny(Kwasy owocowe, kwasy zw. chemicznych- najczęściej wykonywane w salonach kosmetycznych)

Peeling ze względu na głębokość usuwania martwego naskórka:
 • powierzchniowy

 • średniogłęboki

 • głęboki

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

 • W czym pomaga regularne stosowanie peelingów?

  Regularne stosowanie peelingów jest bardzo pomocne w usuwaniu obumarłego naskórka. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra jest bardziej gładsza i zdrowsza. Można powiedzieć, że skóra staje się promienna- bez starych komórek, a one odbijają promienie słoneczne. Peelingi oczyszczają skórę i zapobiegają zamykaniu się porów. Dodatkowo kosmetyki do peelingów spłycają drobne zmarszczki i blizny.

 • Jak często powinnam wykonywać peelingi twarzy?

  Najlepsze efekty daje wykonywanie peelingów dwa razy na tydzień. Jeżeli jesteśmy posiadaczami skóry suchej i wrażliwej to wykonywanie peelingów warto ograniczyć do jednego razu.

 • Jaki peeling powinnam wykonywać przy codziennej pielęgnacji?

  Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację to warto jest wykonywać peeling powierzchniowy, czyli w tym najlepszy będzie żel oczyszczający. Najlepiej jest masować twarz żelem okrężnymi bardzo delikatnymi ruchami. Silniej możemy masować te miejsca, gdzie naskórek jest nieco twardszy, bądź widocznie złuszcza się.

 • Czy peeling nie podrażni mojej suchej skóry?

  Jeśli zastosuje Pani peeling enzymatyczny, który składa się z enzymów powierzchniowych to bez wątpienia peeling nie zaszkodzi, a pomoże skórze. Warto jest wykonywać go raz w tygodniu.

Podsumowanie

Peeling jest bardzo pomocny w oczyszczaniu skóry, a także pozbyciu się obumarłego naskórka. Poprawia mikrokrążenie, a także skóra staje się gładsza i jaśniejsza. Dlatego też warto jest wybrać odpowiedni typ peelingu do swojej skóry, aby nie zaszkodzić jej, a pomóc. Peeling stosujmy 1-2 razy w tygodniu. Mechaniczny peeling możemy zastosować sami w domu przy właściwych kosmetykach. Peelingi chemiczne zostawmy do wykonywania w salonach kosmetycznych. Do codziennej pielęgnacji najlepiej jest stosować peeling powierzchniowy, gdyż jest on najdelikatniejszy.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2022-05-23 03:59:48, 120