Jak wybrać krem na noc?

Sen sprawia, że skóra dużo szybciej chłonie wszelkiego rodzaju substancje. W nocy każda komórka na skórze ma dużo czasu na to, aby naprawić wszelkiego rodzaju uszkodzenia, chociażby spowodowane poprzez czynniki atmosferyczne(słońce, mróz, czy wiatr). Skóra podczas nocnego wypoczynku pracuje najintensywniej - tak wynika z badań. Skóra chłonie substancje, jakie znajdują się w kremach prawie jak gąbka, dlatego tak bardzo ważne jest, aby nie zapominać o zastosowaniu odpowiedniego kremu na dzień. Musimy wiedzieć o tym, że krem do twarzy na noc musi się znacznie różnić od tego, jaki powinniśmy używać na dzień.

Na skróty...

Kremy na noc

jak wybrać krem na noc?

Krem na noc jest o wiele bardziej gęstszy, posiada więcej składników odżywczych. Krem na noc posiada zwykle ekstrakt z alg, dzięki któremu możliwa jest synteza kolagenu, a także przywrócenie naszej skórze jędrności, elastyczności, no i właściwemu odżywieniu jej. Oba kremy zarówno na dzień, jak i na noc nawilżają, jak i pielęgnują skórę, z tymże krem na dzień chroni skórę przed wolnymi rodnikami, jak i promieniami UVA, no i UVB, natomiast krem na noc regeneruje skórę. W kremie na noc nie zauważymy filtrów UV, ani też substancji matujących. Jednak znajdziemy tam całe mnóstwo witamin, czynnych wyciągów roślinnych.

W ciągu 24 godzin nasze ciało ulega aż 3 cyklom. Każdy ten cykl trwa przez 8 godzin i to w określonej części doby. Abyśmy mogli lepiej pojąć, dlaczego krem na noc przynosi tak fantastyczne rezultaty musimy poznać te procesy w trakcie tych trzech cykli.

Na 3 dobowe cykle składają się:
  • cykl pierwszy - usuwanie / oczyszczanie

  • cykl drugi - rozdzielanie

  • cykl trzeci – przyswajanie / asymilacja

Cykl pierwszy - trwa on od 4.00 rano do 12.00. W tym czasie organizm usuwa wszelkiego rodzaju toksyny i zanieczyszczenia. Bardzo dobrze jest tuż po przebudzeniu wypić szklankę wody i jeść owoce.

Cykl drugi - trwa od 12.00 w południe do 20.00. Trawienie w tym czasie jest najszybsze.

Cykl trzeci - trwa od 20.00 do 4.00 rano. Organizm w tym czasie rozprowadza równomiernie wszystkie składniki odżywcze, również te które zawarte zostały w kremie na noc. Między 1.00 a 2.00 w nocy skóra jest bardzo ukrwiona, a tuż po godzinie 3.00 temperatura ciała znacznie podnosi się, wszystkie komórki które są dotlenione- uelastyczniają się.

Najczęściej zadawane pytania

  • Jak powinnam nakładać krem na noc?

    Nakładając krem na noc powinniśmy pamiętać o tzw. „złotych zasadach”. Przede wszystkim aplikujmy go na skórę zawsze po dokładnym wieczornym demakijażu. Krem do twarzy na noc trzeba nakładać z ostrożnością omijając okolice oczu, aby bogaty w substancje odżywcze krem na noc nie podrażnił wrażliwej skóry pod oczami. Warto nałożyć krem na noc nie tylko na twarz, ale i na szyję.

  • Czy dobrze jest używać kremu na noc z tej samej linii do krem na dzień?

    Jak najbardziej, a nawet powinno się. Mamy dzięki temu gwarancję, że oba kremy zarówno krem na dzień, jak i krem na noc mają w sobie substancje aktywne, które się uzupełniają nawzajem.

  • Czy przy wyborze kremu na noc powinnam kierować się jego konsystencją i zapachem?

    Tak. Aplikacja kremu nie powinna sprawiać nam trudności, a często zbyt gęste kremy nie są łatwe w użyciu. Zapach działa na nasze zmysły, a wiadomo, że stosowanie kremu musi nam dawać relaks i odpoczynek.

Podsumowanie

W naszej kosmetyczce oprócz kremu na dzień nie powinno zabraknąć kremu na noc o którym tak często zapominamy. Krem na noc różni się od kremu na dzień substancjami odżywczymi. W kremie na noc brakuje filtrów ochronnych, a także krem ten nie może być pod żadnym pozorem matujący. Krem na noc wybieramy zwracając uwagę na swój wiek i typ skóry. W kremach na noc trzeba znaleźć substancje takie jak: kwasy owocowe, retinol, kwas hialuronowy, koenzym Q10, witaminy A, E, C, a także peptydy, czy tlen.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2024-05-10 10:25:36, 120