Jak wybrać kosmetyki do maseczki na twarz?

Każdy człowiek ma zupełnie inny rodzaj skóry. Każdy typ skóry potrzebuje innej pielęgnacji. Nie zapominajmy o codziennej aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych. Dodatkowo powinniśmy wykonywać maseczki na twarz, aby na długo zachować zdrową i promienną buzię. Warto przed tym zabiegiem przyjrzeć się maseczkom i dobrać rodzaj maseczki do tego, czego wymaga nasza skóra.

Na skróty...

Maseczki

jakie kosmetyki wybrać do maseczki na twarz Cera sucha

Zaleca się ją głęboko nawilżyć. Maseczki te powinny zawierać przede wszystkim: olejki roślinne, proteiny zbożowe, lipidy. Maseczki nawilżające trzeba stosować mniej więcej dwa razy na tydzień.

Cera tłusta, mieszana

Maseczki powinny zawierać: zieloną glinkę, algi, drożdże, kwasy owocowe. Dzięki tym substancjom naskórek zostanie złuszczony, pory zwężone, a praca gruczołów łojowych ograniczona. Dodatkowo maski muszą zawierać składniki nawilżające: wyciąg z aloesu, witaminę E. Do tego typu cery najlepiej stosować maseczki kremowe, ale nadadzą się także maseczki oczyszczające, np. peel off.

Cera dojrzała

Do skóry dojrzałej należy dobrać maseczki na twarz nie tylko silnie nawilżające, lecz regenerujące, no i liftingujące. Powinny się w niej znaleźć składniki aktywne takie jak: ceramidy, kwas liponowy, fitohormony sojowe, kolagen. Te substancje wygładzają skórę, polepszają jej elastyczność, a także pobudzają komórki do odnowy.

Rodzaje maseczek:

  • Maseczki nawilżające

Można je stosować przy każdym rodzaju cery, chociaż przyjęta została taka zasada, że ten typ maseczki potrzebuje zwykle cera sucha. Warto maseczki nawilżające aplikować przede wszystkim zimową porą. Maseczki nawilżające nie tylko zatrzymują wilgoć w naskórku, ale także poprawiają przyswajanie przez skórę wodę. Dzięki regularnemu stosowaniu maseczek poprawia się nie tylko kondycja skóry twarzy, lecz i wpływają pozytywnie na jej koloryt.

Jakich składników szukać w maseczkach?

Witamina (A, B, C, E, F), kwas hialuronowy, gliceryna, algi, kolagen, wyciąg z aloesu, olejek z jojoba, ogórecznik lekarski, siemię lniane, rumianek, miłorząb japoński, olejek z awokado

  • Maseczki domowe

Maseczki jajeczne, maseczki z miodu, maseczki z truskawek, maseczki ogórkowe Przykładowy kosmetyk: Apis, Dead Sea Line, Maseczka intensywnie nawilżająca z minerałami Morza Martwego

  • Maseczki oczyszczające

Maseczki oczyszczające najlepiej sprawdzają się przy skórze tłustej, mieszanej, bądź też trądzikowej. Dzięki składnikom aktywnym usuwamy martwy naskórek, ale i oczyszczamy skórę z zanieczyszczeń. Zapobiegamy tworzeniu się zaskórników i sebum. Regularne stosowanie maseczek oczyszczających eliminuje problem nadmiernego błyszczenia się skóry. Dodatkowo maseczki oczyszczające poprawiają ukrwienie cery.

Jakich składników szukać w maseczkach?

Glinki mineralne, cynk, kwasy owocowe

  • Maseczki domowe

Maseczka z drożdży i mleka Przykładowy kosmetyk: Avene, Cleanance, Masque Désincrustant Exfoliant Absorbant (Maseczka oczyszczająco - złuszczająca)

  • Maseczki odżywcze

Maseczki odżywcze będą się świetnie sprawdzać przy skórze dojrzałej. Substancje znajdujące się w tego typu maseczkach nie tylko uelastyczniają skórę, ale i pobudzają ją do odnowy biologicznej. Maseczki chronią przed wczesnym pojawieniem się zmarszczek, nasza skóra nabiera gładkości, jest napięta i zdrowa.

Jakich składników szukać w maseczkach?

Witaminy (A, B6,E, F), minerałów, olejków Przykładowy kosmetyk: Avon Naturals, Milk & Honey, Intense Moisture Mask (Odżywcza maska nawilżająca 'Miód i mleko')

  • Maseczki chłodzące

Spotykamy najczęściej maseczki chłodzące w żelu. Powinniśmy je stosować, kiedy nasza cera została podrażniona przez promienie słoneczne, mróz, czy nadmierne zabiegi kosmetyczne . maseczki tego typu nie tylko nawilżają, ale również orzeźwiają, wygładzają i koją skórę.

Jakich składników szukać w maseczkach?

Rumianku, zielonej herbaty, ogórka Przykładowy kosmetyk: Dax Cosmetics, Aqua Magnes 30+, Lodowa maska supernawilżająca

  • Maseczki ujędrniające

Z przeznaczeniem dla skóry dojrzałej. Zawarte w nich składniki błyskawicznie napinają skórę, a także liftingują ją, poprawiają koloryt, usuwają objawy zmęczenia skóry.

Jakich składników szukać w maseczkach?

Witaminy E, retinolu, alg, kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, oleju winogronowego Przykładowy kosmetyk: Apotheker Dr. Scheller, Systempflege, Anti-Falten Augencreme Mask, Anti-Falten Mask (Przeciwzmarszczkowa maseczka pod oczy i do twarzy)

  • Maseczki kojące

Bardzo dobra do cery suchej, wrażliwej, a także cery naczynkowej. Łagodzą podrażnienia, nawilżają skórę i rozjaśniają ją. Twarz staje się wręcz uspokojona i delikatna jak aksamit.

Jakich składników szukać w maseczkach?

Rumianku, arniki, rutyny, płatków róży, alg, glinki, witaminy K

  • Maseczki domowe

maseczka brzoskwiniowa z łyżką słodkiej śmietanki Przykładowy kosmetyk: Avon, Planet Spa, Moroccan Rose, Calming Face Mask (Kojąca maseczka do twarzy 'Marokańska Róża')

  • Maseczki podwójne

To połączenie żelu i kremu. Najczęściej produkuje się je w odpowiednich tubkach podwójnych, a w trakcie nakładania na skórę miesza się je. Posiadają właściwości nawilżające i natłuszczające. Uspokajają, a do tego regenerują. Można je stosować praktycznie przy każdym typie cery.

  • Maseczki w kremie

Najczęściej posiadają strukturę kremu na noc. Tuż po nałożeniu takiej maseczki pod nią wyzwala się ciepło, a dzięki temu polepsza się ukrwienie skóry. Bardzo dobrze jest ich używać w przypadku skóry suchej. Można je aplikować jako podkład pod makijaż.

  • Maseczki parafinowe

Maseczki parafinowe wykonuje się w gabinecie kosmetycznym. Zwykle są nakładane przy pomocy pędzelka. Wcześniej na skórę trzeba koniecznie zaaplikować odpowiedni krem. Po pewnym czasie parafina twardnieje i staje się nieprzepuszczalną dla ciepła barierą. Pod maską temperatura jest podwyższona o 2 stopnie Celsjusza, a dzięki temu składniki odżywcze kremu mogą wchłonąć się w skórę. Maska zostaje zdjęta po pół godziny w postaci łusek.

  • Maseczki piankowe

Maseczki piankowe intensywnie nawilżają skórę, dodatkowo wygładzając ją. Pianka jest zwykle przyjemna, daje uczucie miłego mrowienia, nie zostawia po sobie tłustej poświaty. Można ją stosować praktycznie codziennie przy każdym typie skóry.

  • Maseczki peel off

Maseczki peel off rozsmarowuje się dokładnie na całek twarzy pomijając okolice oczu i ust. Następnie pozostawiamy ją na kilkanaście minut do wyschnięcia, po czym ściągamy niczym cienką błonkę.

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Czy wraz z wiekiem należy zmienić rodzaj maseczek?

    Tak. Wraz z wiekiem skóra traci jędrność, pojawiają się zmarszczki, a na dodatek jest coraz bardziej przesuszona. Więc, kiedy w młodości mieliśmy problem z przetłuszczającą się skórą i dobra była maseczka typu peel- off w wieku starszym może nie dawać żadnych rezultatów, a wręcz przeciwnie przynosić szkody dla skóry.

  • Mam cerę mieszaną, jakiej powinnam używać maseczki?

    Cera mieszana jest dość specyficzna. Strefa T u osób z cerą mieszaną potrzebuje maseczki oczyszczającej, która dodatkowo wysuszy wypryski, natomiast skóra w okolicy policzków i skroń potrzebuje intensywnego nawilżenia.

Podsumowanie

Mamy na rynku całe mnóstwo maseczek do twarzy. Warto jednak wybierać maseczki do twarzy odpowiednie do swojego rodzaju skóry. Dla przykładu: skóra sucha będzie potrzebowała dodatkowego nawilżenia, natomiast tłusta oczyszczenia. Maseczki do twarzy dzielimy ze względu na ich postać. Wyróżniamy: maseczki podwójne, maseczki parafinowe, maseczki żelowe, maseczki w kremie, maseczki piankowe, lub też maseczki peel off.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2024-05-11 03:53:20, 120