Jak wybrać odzież ciążową?

Ciąża to chyba jeden z najpiękniejszych okresów w życiu każdej kobiety. Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka przepełnione jest radością i szczęściem, ale równocześnie obawami, czy kobieta podoła wyzwaniu, jakie niesie za sobą macierzyństwo. Opieka nad noworodkiem wymaga ogromnej troski i uwagi, a także umiejętności, które jednak łatwo rozwijają się z czasem u młodych mam. Niestety, ale ciąża ma też swoje złe strony, jak na przykład przybieranie na wadze. Dziecko rosnące i rozwijające się w łonie matki powoduje, że i ona sama rozrasta się. Z uwagi na to najczęściej wymaga odpowiedniej odzieży, ponieważ dotychczasowe ubrania stają się za ciasne i niewygodne. Nie można też pozwalać na to, aby obciskały brzuch, a co za tym idzie – także i dorastające w nim dziecko. Jak wybrać odpowiednią odzież ciążową? Czy trzeba w niej wyglądać nieforemnie? A może można już znaleźć w sklepach estetyczne ubrania ciążowe, pozwalające kobiecie poczuć się lepiej w odmiennym stanie.

Na skróty...

Gdzie kupić odzież ciążową?

odzież ciążowa - jak wybrać?

Problematyczne jest to, w co się ubrać, kiedy brzuch ma już spore rozmiary, piersi powiększają się, podobnie jak biodra i uda. Ciało kobiety w krótkim czasie ulega bardzo dużym przeobrażeniom, do których niewątpliwie trudno jest się jej przyzwyczaić. O ile w domu można zakładać dresy i obszerne bluzy, nawet wyciągnięte z szafy męża, o tyle wychodząc na dwór, czy spotykając się z przyjaciółmi, wypada wybrać bardziej eleganckie stroje, w których przyszła mama będzie wyglądała atrakcyjnie i kobieco i tak też będzie się czuła. Dziś istnieje bardzo wiele sklepów zajmujących się sprzedażą odzieży ciążowej, także przyszłe mamy nie powinny mieć zbyt wielu problemów z odszukaniem takich punktów handlowych w większych miastach. W mniejszych miejscowościach można posiłkować się sklepami internetowymi, które na ogół mają o wiele większy asortyment produktów, niż zwyczajne sklepy. W przestrzeni internetowej odzież ciążową można też kupić w zdecydowanie bardziej atrakcyjnych cenach. Trzeba powiedzieć niestety, że ubrania ciążowe nie należą do najtańszych, dlatego każde przeceny czy promocje powinny znaleźć się w centrum zainteresowania wszystkich kobiet planujących zajście w ciążę lub już oczekujących na przyjście na świat dziecka.

Moda ciążowa

To, że jest się w ciąży, wcale nie oznacza, że trzeba źle wyglądać. Na ogół okres ten sprzyja rozkwitowi kobiety, staje się ona jeszcze piękniejsza, nabywa wewnętrznego blasku, który czerpie ze świadomości dorastania w niej dziecka. Nie trzeba, albo w wielu przypadkach nawet nie należy, maskować swojego odmiennego stanu. Trzeba podkreślać atuty sylwetki. Przyszłym mamom na pewno potrzebna jest odpowiednia bielizna ciążowa – wygodna i funkcjonalna, która na dodatek zapewni najwyższy poziom komfortu fizycznego i psychicznego. Dobra bielizna ciążowa powinna wyeksponować walory sylwetki i sprawić, że będzie ona bardziej proporcjonalna.

Kobiety w ciąży mogą śmiało podkreślać swój powiększający się brzuch. Wcale nie są skazane na obszerne bluzy i koszule. Krągłości dodają paniom uroku, dlatego też najlepiej wybrać się na poszukiwanie odpowiednich ubrań do sklepu z odzieżą ciążową, zamiast kierować swe kroki do sklepów z ubraniami dla puszystych pań. W sklepach tych znajdziemy eleganckie bluzki, na przykład takie z odciętym stanem, pod którymi bez problemu zmieści się nawet całkiem duży brzuch. Sukienki i spódniczki do kolan w okresie ciąży są jak najbardziej wskazane. Spodnie – jeansy i spodnie materiałowe powinny mieć wszyty klin z elastycznego materiału, który nie będzie uciskał brzucha. Dla kobiet w ciąży zalecane są bluzki z odciętym stanem, które nie będą zbyt opięte, a jednocześnie podkreślą kobiece kształty ciężarnej.

Przyszłe mamy nie powinny bynajmniej zakrywać dekoltu czy nóg, chyba że źle się z tym czują. Podczas ciąży dekolt wygląda jeszcze bardziej ponętnie, niż zwykle, a nogi nie ulegają zmianie, chyba że w ostatniej fazie ciąży zaczynają wyraźnie puchnąć. Można więc nosić nawet krótkie sukienki, byleby nie były za krótkie, ponieważ będzie to wyglądać śmiesznie.

Odzież ciążowa powinna składać się z tunik, pasów ciążowych i specjalnych spodni, które nie uciskają brzucha. Trzeba zastanowić się też, z jakich materiałów odzież ta powinna być wykonana. Pas ciążowy powinien być wykonany z bawełny, która pozwala skórze oddychać. Ma on kilka zalet, ponieważ wyposażony jest w gumkę, nie zjeżdża z brzucha i jest wygodny. Najczęściej ubrania ciążowe są wykonane z elastycznych tkanin. Układają się one miękko na ciele kobiety, nie uwierają ciała i nie krępują ruchów.

Popularni producenci odzieży ciążowej i ich produkty

Odzież ciążową znajdziemy w asortymencie takich sklepów jak: wysyłkowy Bonprix, H&M – linia Mama, Mamatinello, Kathma, Rose Style, Ma-ma, BRANCO, SAWANA, TOP ONE, QBA, MITEX, GAJA, MUZZY.

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Gdzie kupić pas ciążowy?

    Można go kupić w zwykłych, stacjonarnych sklepach z odzieżą ciążową, w marketach, albo zamówić w sklepie internetowym. Ostatnia opcja najczęściej jest najbardziej korzystna pod względem finansowym.

  • Jak skorygować mankamenty sylwetki w ciąży?

    Najłatwiej dokonać tego zakładając sukienkę ciążową. Jeśli jest ona odcięta pod biustem, na ogół ładnie się układa i nie obciska brzucha. Dodatkowo, luźno zwisająca tkanina pozwala na zamaskowanie rosnącego brzuszka, jeśli tego właśnie oczekujemy.

Podsumowanie

Trzeba powiedzieć, że spodziewanie się dziecka jest bardzo ważnym okresem w życiu kobiety. Powinna ona zadbać siebie, o swoje ciało, jak również o swoją garderobę, którą na ogół w całości trzeba wymienić, ponieważ okrągłe kształty ciężarnej nie mieszczą się w normalnych ubraniach. Dzięki nowym, ładnym ubraniom samopoczucie kobiety wyraźnie się poprawia. Kobiecy, atrakcyjny wygląd jest jak najbardziej wskazany w ciąży, podobnie jak dobry humor przyszłej matki.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2020-06-01 21:42:08, 213