Jak wybrać zapach do samochodu?

Samochód dla wielu z nas jest nie tylko środkiem transportu, sposobem na łatwiejsze dotarcie do konkretnego miejsca, ale również narzędziem pracy. Niemniej jednak, niezależnie od tego jak wiele czasu spędzamy w samochodzie, warto jest zachować w nim odpowiedni zapach. Przyjemny zapach w aucie sprawia, że poruszanie się nim jest jeszcze bardziej przyjemne. Odpowiedni zapach do samochodu przyda się zwłaszcza wtedy, gdy kierowca lub pasażerowie palą papierosy. Na co warto zwrócić uwagę kupując zapachy do auta?

Na skróty...

Ważne parametry i funkcje zapachów do samochodu

zapach samochodowy - jak wybrać?

Zapachy do samochodu podzielić można według zasad zastosowania. Najbardziej popularne, klasyczne zapachy do samochodów to tzw. choinki, które zawieszane są na lusterku wewnątrz samochodu. Są one wyprodukowane przy użyciu specjalnej tektury, nasączonej aromatem. Minusem takich drzewek zapachowych jest jednak ich poruszanie się, co rozprasza kierowców. Drzewka samochodowe sprzedawane są również w formie choinki umieszczanej na kokpicie.

Nowoczesną formą zapachu samochodowego są odświeżacze elektryczne. Takie odświeżacze samochodowe podłącza się do zapalniczki, a te emitują określony zapach. Taki produkt kupuje się tylko jeden raz, a następnie trzeba tylko wymieniać wkłady, które są o wiele tańsze od całego zestawu.

Zapachy do samochodów dodatkowo sprzedawane są w postaci pojemnika z dozownikiem. Zatem zapach w aucie można zmienić w dowolnej chwili, poprzez sięgnięcie po pojemniczek.

Bardzo popularne staje się również korzystanie z perfum samochodowych – powstają już nawet serie perfum dedykowane właśnie do stosowania w samochodach.

Ciekawym rozwiązaniem są również zapachy montowane na klatce wentylacyjnej – w tym wypadku zapach unosi się w aucie nawet przez 60 dni.

Istnieją też specjalne drewniane zapachy samochodowe, które nasączane są aromatycznymi perfumami z fiolki. Zapachy samochodowe tego typu utrzymują się we wnętrzu auta przez bardzo długi okres czasu.

Prócz zasad zastosowania danego zapachu, warto jest wspomnieć jeszcze o rodzajach zapachów. W zasadzie w każdy przypadku dostępne są przeróżne zapachy. Najczęściej producenci w ofercie standardowej posiadają następujące aromaty do samochodów: pomarańczowy, gruszkowy, cynamonowy, mango, brzoskwinia, jabłko, truskawka, wanilia czy też zapach leśny, morski i neutralny. Producenci jednak deklarują, że na zamówienie są w stanie przygotować dowolną kompozycję zapachową, według życzeń klienta. Z resztą, każda firma produkująca zapachy samochodowe dąży do wyróżnienia się na tle konkurencji, dlatego też stara się zaskoczyć klientów nie tylko kształtem zapachu, ale równocześnie samym aromatem.

Popularni producenci zapachów do samochodu i ich produkty

Produkcją zapachów do samochodów zajmuje się wiele firm. Wśród nich warto jest wymienić takie marki jak Areon (zapachy do samochodu i domu), Top-Artshop, Aroma Car (perfumy do samochodu), Herb (odświeżacze samochodowe), Aroma (polski producent zapachów) itd. Własne zapachy samochodowe posiada również Disney, a najbardziej popularną marką, która zajmuje się produkcją odświeżaczy do samochodu jest Ambi Pur i jego seria odświeżaczy Car. Zapachy samochodowe są produktami o bardzo przystępnych cenach. Zapach w formie wiszącej choinki kupić można już za 2 zł, natomiast urządzenie pełniące funkcje odświeżacza kupić można już od 25 złotych. Najbardziej cenione są odświeżacze firmy Ambi Pur w takich wariantach zapachowych jak Aqua, Speed, Discovery, Voyage, Pacific Air i Anti Tobacco(neutralizujący zapach papierosów). Urządzenie posiada uchwyt, który pasuje do ponad 300 różnych modeli samochodów. Wkłady do takiego odświeżacza kupić można nawet za 8 zł. Zapachy montowane na klatce wentylacyjnej kupić można już od 11 złotych. W tym wypadku również istnieje możliwości wymiany wkładów.

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Jaki rodzaj zapachu jest najtrwalszy?

    Generalnie zapachy w formie zawieszek na lusterko bardzo szybko tracą swój zapach. W zasadzie już po tygodniu odczucie zapachu będzie minimalne. Najtrwalsze są zapachy zawieszane na klatkach wentylacyjnych, które utrzymują zapach nawet przez 60 dni. Przez kilka dni odczuwać będziecie zapach perfum samochodowych, ale jedno opakowanie powinno gwarantować przyjemny zapach nawet przez 10 tygodni. Trwałe są również wkłady do odświeżaczy Ambi Pur. Producent gwarantuje odczuwanie przyjemnego zapachu nawet przez 60 dni.

  • Czy opłaca się kupować zapachy papierowe?

    Zapachy papierowe są zdecydowanie najmniej trwałe pośród dostępnych na rynku produktów. Już podczas samego zakupu należy uważać, by nie kupić produktu z naruszonym opakowaniem, gdyż wtedy zapach mógł się w całości ulotnić. Jeśli lubisz częste zmiany zapachu, to zapachy papierowe są jak najbardziej dla ciebie. Cena jest na tyle atrakcyjna, że można sobie pozwolić na częste zmiany.

  • Jak długo wykorzystywać można wkład zapachowy?

    Wkłady zapachowe do elektrycznych urządzeń samochodowych charakteryzują się dużą trwałością. Umieszcza się je w urządzeniach podłączonych do zapalniczki samochodowej lub zainstalowanych na klatce wentylacyjnej. Przyjemny zapach odczuwać można nawet przez 60 dni, a dodatkowym plusem jest możliwość regulowania intensywności zapachu.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego zapachu do auta wymaga przede wszystkim wskazania zapachu, który wydaje się być dla nas atrakcyjny. Dodatkowo należy wskazać preferowane zasady oczekiwania, jak również zdecydować się na korzystanie z urządzenia, bądź też tradycyjnego zapachu. Różnice w cenach tych produktów nie są znaczące.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2023-11-30 08:21:36, 120