Na co zwrócić uwagę przy wyborze ręczników?

W każdym domu, w każdej łazience, konieczne są ręczniki. Wykorzystujemy je przy myciu rąk, twarzy, czy całego ciała. Dodatkowo, ręczniki przydają się na basen czy na plażę, nawet jako zastępstwo dla koca, na którym kładziemy się na piasku. Wybór ręcznika nie jest wielką sztuką, ale należy wiedzieć, na jakie jego parametry koniecznie trzeba zwrócić uwagę, aby ręcznik był jak najwyższej jakości i dobrze spełniał swoje zadanie.

Na skróty...

Cechy ręczników

ręczniki - jak wybrać?

Przede wszystkim, dobry ręcznik powinien dobrze absorbować wilgoć. Warto też przed wyborem ręcznika wiedzieć, kto będzie go używał. Do codziennego użytku warto wybierać ręczniki wysokiej jakości, miłe w dotyku i estetyczne, ale już dla studenta najlepiej kupić kilka tańszych ręczników, z uwagi na to, że szybko mogą one zaginać w toku życia akademickiego.

Każdorazowo kupując ręcznik powinniśmy kategorycznie sprawdzi jego chłonność i trwałość. Dobrej jakości ręczniki wykonane są z wysokiej jakości bawełny z dodatkiem jedwabiu w splocie, co dodaje mu miękkość bez utraty chłonności.

Wybierając ręcznik zwróćmy uwagę na gęstość jego splotu. Zasadniczo, im będzie on gęstszy, tym lepszą chłonnością będzie charakteryzował się ręcznik. Przykładowo, 800 gram na metr kwadratowy powierzchni ręcznika, jest już wysoką gęstością. Będzie to ręcznik wysokiej klasy, który naprawdę warto kupić, nawet za wysoką cenę.

Kolejnym parametrem, który trzeba przemyśleć przy kupnie ręcznika, jest jego rozmiar. Otóż, ręcznik nigdy nie powinien być zbyt mały. Takie ręczniki nadają się co najwyżej do wycierania rąk. Średniej wielkości ręcznik ma wymiary 50 cm x 100 cm, albo 75 cm x 140 cm. Duże ręczniki kąpielowe, którymi bez problemu się szczelnie owiniemy mają wymiary 100 cm x 180 cm i 135 cm x 200 cm.

Pozostaje jeszcze kwestia koloru i wzoru ręcznika. Większość kupujących wybiera kolorystykę ręcznika zgodną z kolorystyką łazienki. Jeśli kolor ręcznika dopasujemy do pozostałych, wtedy łatwiej będzie nam je prać. Można też wybrać neutralne kolory ręczników. Na ogół, nie zaleca się kupowania ręczników białych, jako że bardzo szybko się brudzą i trzeba je często prać. Z drugiej strony, będą one pasowały do każdej łazienki i wyglądają elegancko.

Ręczniki dostępne na rynku zdecydowanie różnią się ceną. Należy więc określić kwotę, jaką możemy wydać na ręcznik i wybrać najlepszy towar za takie pieniądze. Ręczniki wysokiej jakości są najdroższe, ale posłużą nam najdłużej, będą cały czas miękkie, nawet po wielu praniach i dobrze będą chłonęły wodę. Jeżeli zakupiony ręcznik ci odpowiada, warto kupić ich więcej.

Osoby mające bardzo delikatną skórę, albo zmagające się z alergią, powinny wybierać ręczniki w 100% organiczne, czyli wykonane z bawełny produkowanej bez nawozów sztucznych.

Szczególnym typem ręczników są ręczniki kąpielowe, przeznaczone na plażę. Zabiera się je ze sobą zawsze wtedy, gdy idziemy na basen, nad wodę, czy też właśnie na plażę. Główną cechą ręczników plażowych jest to, że mają one duże wymiary. Wyróżnia się bardzo wiele różnych rodzajów ręczników plażowych. Trzeba nadmienić, że ręcznik na plażę spełnia więcej funkcji, niż tylko wycieranie z naszego ciała wody. Powinien mieć on duże rozmiary, abyśmy bez trudu się nim owinęli i wytarli. Ręcznik plażowy bardzo często spełnia funkcję koca na plaży czy nad wodą, a także parawanu podczas przebierania się. Ręczniki plażowe powinny być więc duże i bardzo chłonne wilgoć. Kolor polecany to nie jasny i szczególnie nie biały, chodzi tutaj o formę estetyczną i jego ubrudzenia od siedzenia na nim. Ręcznik plażowy powinien owinięty w pasie sięgać do kolan na szerokość.

Popularni producenci xxxx i ich produkty

Ręczniki wszelkiego rodzaju, w różnym gatunku i w przeróżnych kolorach produkują takie firmy jak: Advertex, Greno, Actual, Bertax, Frotex, Faro, Fedo, Dorag, Zwoltex, Adidas, Andropol, Aquanova, Atrivm, Bellissimo, Benetton, Brava, Cawo Frottier, Cha Cha, Dall, Esprit, Eurofirany, Eva Solo, Frote, Drotte, Greenhills, Jassz, Joop, Karsten, Kingcamp, Moeve, Naf Naf, Olimp, PackTowl, PIK, Pingwin, Reis, Roxy, s. Oliver, Sagaform, Sea ToSummit, Silk Dreams, Soft Home, Speedo, Tac, Trec, Valdoro, Wilson, Wisan i Ziplar.

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Jak prać ręczniki?

    Oczywiście, należy ich kolory dostosować do siebie. Kolorowe ręczniki przynajmniej na początku użytkowania nie można prać razem z białymi, bowiem te ostatnie zafarbują w praniu. Co ciekawe, do prania ręczników nie powinno się dodawać płynu do płukania, a to dlatego, że w większości przypadków płyny te powodują, że ręcznik staje się mniej chłonny i szybciej się zużywa.

  • Jakie wymiary powinien mieć ręcznik plażowy?

    Ręcznik plażowy powinien być na tyle obszerny, abyśmy mogli się w niego zawinąć, a na dodatek, pozostawała niezła zakładka. Powinien mieć on co najmniej 2 metry długości i 100 cm szerokości.

Podsumowanie

Przy wyborze ręcznika powinniśmy kierować się nie tylko jakością i gatunkiem tkaniny, ale starannością wykonania, jego chłonnością i stylowym wyglądem. Ważne jest też to, do jakich celów będziemy wykorzystywać nasz ręcznik. Inny ręcznik będzie nam bowiem potrzebny na plażę, a nieco inny do wycierania rąk w toalecie.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2020-11-26 10:42:47, 213