Jak wybrać kosmetyki wyszczuplające?

Piękne ciało to ciało bez cellulitu. Niestety cellulit jest problemem bardzo dużej ilości kobiet. Dlatego, aby przeciwdziałać pojawieniu się cellulitu warto zaopatrzyć się w wartościowe kosmetyki wyszczuplające. Oczywiście kosmetyki wyszczuplające nie zdziałają cudów, ale dzięki nim pozbędziemy się nie tylko cellulitu, ale i rozstępów z pewnych partii ciała, które są na te nieestetyczne defekty kosmetyczne narażone.

Na skróty...

Kosmetyki wyszczuplające

kosmetyki wyszczuplające

Czym jest cellulit?

Cellulit wiąże się z tkanką podskórną, a jego zaostrzenie jest związane z zaburzeniami mikrokrążenia krwi, jak i limfy. Wszystko to spowodowane jest zmianą kształtów komórek tłuszczowych. Tkanki są wyraźnie niedotlenione, a toksyny z tkanek nie zostają usuwane, więc w rezultacie woda w skórze jest zatrzymana. Osoby szczupłe cierpią na tzw.Cellulit wodny, (obrzęknięcie komórek tłuszczowych wodą), a osoby otyłe cierpią na cellulit tłuszczowy (w komórkach tłuszczowych gromadzą się cukry, ale i kwasy tłuszczowe). Niestety na problem cellulitu cierpią głównie kobiety, gdyż posiadają one zupełnie inną budowę tkanki łącznej, niż mężczyźni. W niektórych przypadkach cellulit prowadzi nawet do pojawienia się żylaków, zatorów, ale tez zakrzepów.

Czym są rozstępy?

Rozstępy są to defekty skórne pojawiające się na skutek ciągłego rozciągania się skóry, a w rezultacie uszkadza włókna kolagenowe skóry. Rozstępy pojawiają się bardzo często u osób młodych, w czasie ich intensywnego wzrostu, ale i u kobiet w ciąży, no i osób otyłych. Miejsca narażone na rozstępy to: biodra, uda, talia, piersi. Czego szukać w kosmetykach wyszczuplających?

Inwestując spore sumy pieniędzy w kosmetyki wyszczuplające musimy także odpowiednio przygotować się do ich użycia. Można to podzielić na cztery etapy.

1.Pobudzić skórę do działania

Jeżeli chcemy, aby składniki zawarte w kosmetykach wyszczuplających wniknęły głęboko w naszą skórę to trzeba ją koniecznie pobudzić do działania, a dzięki temu aktywujemy procesy metaboliczne. Bardzo dobrze jest wziąć prysznic ze szczególnym uwzględnieniem miejsc na których wyszczupleniu nam najbardziej zależy. Poprzez ciepło, a także masaż naczynia krwionośne rozszerzają się, a krew zaczyna docierać do wszystkich tkanek.

2. Stosowanie peelingu

Jeżeli chcemy bardzo dobrze aktywować masaż to warto go użyciem peelingu wszystkich tych miejsc, w które chcemy wetrzeć kosmetyki wyszczuplające. Warto pamiętać o tym, że martwy naskórek powoduje słabe przenikanie kosmetyków, a możemy się go pozbyć właśnie peelingiem.

3. Smarowanie

Kosmetyki wyszczuplające musimy wmasować w skórę stopniowo, najpierw delikatnie, a potem coraz bardziej intensywnie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc z obfitą tkanką tłuszczową. Kremy należy wcierać w skórę okrężnymi ruchami ( można to robić dłońmi, gąbeczkami, lub też masażerami). Musimy wiedzieć, że im dłużej masujemy skórę, tym substancje kosmetyku wyszczuplającego głębiej penetrują skórę, a tym samym lepiej działają na nią. Warto na taki zabieg poświęcić nie mniej niż 5 minut.

4. Zabiegi specjalne

Aby kosmetyki wyszczuplające intensywniej działały możemy założyć „opatrunek”, którym będą specjalne folie, lub też suchy ciepły ręcznik. Dobrze jest stosować kosmetyki wyszczuplające zaraz po wyjściu z gorącej kąpieli.

Dostępne formy kosmetyków wyszczuplających i przykładowe kosmetyki

Żele

Przykładowe produkty:

 • Loreal PerfectFirm Pro- Wyszczuplający żel + masażer
 • Lierac Centimetric żel ultra korygujący cellulit i rozstępy 150ml

Balsamy, kremy

Przykładowe produkty:

 • VICHY CelluDestock balsam antycellulitowy i wyszczuplający 200ml
 • Norel krem wyszczuplający z kompleksem antycellulitowym 300 ml

Żele w postaci peelingu

Przykładowe produkty:

 • Eris, Pharmaceris C, Cellu Free Pre (Antycellulitowy peeling myjący)

Plastry

Przykładowe produkty:

 • Vita Slim System Model Look plastry wyszczuplające 28 szt
 • Biotherm, Celluli-Patch Night (Plastry silnie wyszczuplające)

Ampułki

Przykładowe produkty:

 • Dermika, Body De Luxe, Ultra - koncentrat na cellulit w ampułkach

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile trwa kuracja żelami?

  Wszystko zależy od preparatu, ale najczęściej trwa od 2 tyg. do miesiąca.

 • Jak działają peelingi?

  Używamy je 2- 3 razy w tygodniu. Peelingi wygładzają naskórek, pobudzają mikrokrążenie, a także odblokowują pory. Dzięki nim skóra jest przygotowana do wchłonięcia składników aktywnych z kremów i balsamów.

Podsumowanie

Kosmetyki wyszczuplające nie tylko redukują cellulit, ale i zmniejszają rozstępy. Można je dostać w postaci żeli, peelingów, kremów, balsamów, ampułek i plastrów. Jeżeli zostaną w odpowiedni sposób wsmarowane efekty będą widoczne już po krótkim czasie.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2022-01-27 12:13:34, 120