Jak zrobić tatuaż?

Teoretycznie tatuaż jest dowolnym znakiem graficznym, który powstał na skórze w rezultacie wprowadzenia barwnika. Kiedyś tatuaże miały znaczenie rytualne, bądź oznaczały przynależność do plemienia. Dziś wykonujemy tatuaże ze względów zdobniczych, bądź pod wpływem mody.

Na skróty...

Tatuaż

tatuaże - jak je zrobić?

tatuaż medyczny - korekcja estetyczna, w przypadkach kiedy np. cierpimy na bielactwo

tatuaż ozdobny - klasyczny tatuaż, który polega na wprowadzeniu barwnika po to, aby uzyskać pożądane kształty, no i wzory

tatuaż wakacyjny - nietrwały, najczęściej robiony przy użyciu henny

tatuaż pourazowy - powstały w wyniku uszkodzenia skóry i przedostaniu się do niej okruchów ziemi, czy też żwiru

Tatuaże wakacyjne:

Tatuaż brokatowy - utrzymuje się do tygodnia, bardzo się błyszczy, efektownie ozdabia ciało. Taki tatuaż można przyczepić sobie samemu przy pomocy specjalnych nalepek.

Tatuaż z henny - za pomocą henny barwi się naskórek, a nie wprowadza go w skórę. Taki tatuaż znika sam po 2 - 3 tygodniach

Biotatuaż - wykonuje się go podobnie, jak zwykły tatuaż, więc nie różni się od niego wyglądem. Różnicą jest jego trwałość, ponieważ znika on po 3- 5 latach z ciała.

Tatuaż wykonywany w solarium - składa się z maleńkich naklejek, a potem umieszcza na ciele przed opalaniem. W rezultacie uzyskujemy niewielki ślad w jaśniejszym kolorze od naszej opalenizny.

Szkoły tatuowania:
 • Old School - Stara Szkoła - klasyczny styl tatuowania. Możemy sobie wytatuować proste wzory

 • New School - Nowa Szkoła - styl oparty o bogatszą wiedzę techniczną, dzięki temu mamy więcej środków kompozycyjnych

 • Tatuaż japoński - wzory typowo japońskie, bardzo efektowne kompozycji

 • Tatuaż europejski - czyli tribale, wzory realistyczne, wymagana jest duża umiejętność w trakcie tatuowania

 • Tatuaż z Nowej Zelandii - tworzy się go przy pomocy maszyn, używane są wzory w podobieństwie tribali.

 • Czarno-szary (Black and grey)

 • Tradycyjny (Traditional) - posiada czarne, ostre kontury, często także czarne cienie

 • Subtelny (Fineline) - niezwykle delikatne kontury

 • Realistyczny (Realistic) - bardzo dokładny, pojawiają się tutaj często portrety

3 metody tatuowania:

Wdrapuje się w skórze kontury przy użyciu ostrego narzędzia. Potem w tę rany wprowadza się barwnik. Wraz z upływem czasu rany zabliźniają się, więc może kształtować się odpowiedni wzór tatuażu.

Zanurza się barwnik w nici, którą przy pomocy igły wprowadza się pod skórę. Prowadzi się ją po wcześniejszym odbitym wzorze, a dzięki temu można utworzyć trwały tatuaż.

Nakłuwa się skórę i równocześnie wprowadza barwnik przy pomocy elektrycznej maszynki do tatuowania. Metoda ta należy do najbardziej skutecznych. W szybki i niezbyt bolesny sposób można uzyskać tatuaż.

Wybierając motyw tatuażu bądźmy praktyczni. Wytatuowanie sobie na ramieniu np. imienia obecnej miłości bardzo często wiąże się chęcią usunięcia tego tatuażu.

Zanim zrobimy sobie tatuaż:

 • wybierzmy profesjonalnego tatuażystę, który jest zarazem artystą, technikiem i mistrzem w fachu wykonywania tatuaży

 • sprawdźmy, czy studio tatuażu jest czyste, a narzędzia wysterylizowane, bądź jednorazowe tatuażysta musi mieć na sobie sterylne rękawiczki, a przy każdym tatuażu stosować jałowe, nowe igły

 • tatuażysta nie powinien maczać twojej igły do całej buteleczki farby

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy zrobienie tatuażu boli?

  Nie boli, a raczej drażni. Wiadomo, że niektóre miejsca są bardziej wrażliwe na ból od innych, a zwłaszcza te położone blisko kości. Części umięśnione, jak i tam gdzie jest dużo tłuszczu bolą mniej.

 • Czy niepełnoletnie osoby mogą sobie zrobić trwały tatuaż?

  Muszą przyjść ze swoim opiekunem. Pisemna zgoda opiekuna niestety nie wystarczy. Musimy zdawać sobie sprawę, że zrobienie trwałego tatuażu jest znakiem, który zostanie być może do końca życia, a młode osoby często decydują się pod wpływem mody, albo zachcianki.

Podsumowanie

Tatuaż ozdabia nasze ciało. Zanim zdecydujemy się na tatuaż stały warto wykonywać sobie tatuaż, który po kilku dniach, tygodniach, czy miesiącach schodzi. Nie tylko upewnimy się, że na pewno ten tatuaż chcemy, ale zrobienie takich tatuaży nie przysparza nam bólu. Warto zwracać uwagę również na studio tatuażu, aby było czyste, a narzędzia wysterylizowane.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2024-06-17 03:28:08, 120