Jak wybrać odżywki i nabłyszczacze do paznokci?

Bardzo mała ilość dziewczyn może pochwalić się pięknymi, a przede wszystkim zdrowymi paznokciami. Bardzo często nasze paznokcie się łamią, rozdwajają, a także pojawiają się na nich przebarwienia. Pomoc paznokciom nie musi pochłaniać zbyt dużo czasu. Wystarczy do paznokci stosować właściwe odżywki, a także nabłyszczacze.

Na skróty...

Odżywki do paznokci

odżywki do paznokci - jakie wybrać?

Brzydko wyglądające paznokcie są rezultatem zaniedbań, bądź niewłaściwej pielęgnacji, czy tez braku niezbędnych witamin. Warto na samym początku przyjrzeć się własnym paznokciom i ocenić co jest w nich nie tak. Potem można szybko dobrać preparaty do pielęgnacji i odżywki.

Paznokcie łamiące i rozdwajające się:

Takie paznokcie po prostu uległy przesuszeniu. Mają one zbyt mało składników tłuszczowych. Dodatkowo brakuje im krzemu, magnezu, czyli pierwiastków, które odpowiadają za twardość paznokci. Do takiego typu paznokci trzeba wybierać odżywki z przeznaczeniem do pielęgnacji paznokci kruchych, rozdwajających się. Dzięki regularnemu stosowaniu odżywek można wzmocnić, a także wzbogacić płytkę paznokcia w wiele witamin. Szukajmy w odżywkach pierwiastków i substancji takich jak: keratyna, krzem, magnez, żelazo, wapń.

Przykładowe produkty:
Aleksandro, Express Nail Hardener, Super odżywka regenerująca; Odżywka do paznokci Sally Hansen o potrójnym działaniu.

Paznokcie z podłużnymi prążkami

Prążki pojawiają się na paznokciach tak samo jak zmarszczki z wiekiem. Wygląd zostanie poprawiony dzięki odżywkom wygładzającym, które posiadają najczęściej krzem, czy silikon.

Przykładowe produkty:
Odżywka do paznokci wygładzająco - wzmacniająca z krzemem, Eveline, Beauty Lin Avon, Nail Experts, Exfoliating Manicure (Odżywka wygładzająco - peelingująca)

Paznokcie cienkie, bardzo miękkie

Zwykle paznokcie stają się miękkie, gdy przez długi czas moczymy je w wodzie. Dlatego też nie zapominajmy przy pracach domowych o założeniu gumowych rękawiczek. Musimy używać preparatów, które utwardzają płytkę, a także pobudzą jej wzrost. Odżywki, które przyśpieszają porost paznokci mają w sobie witaminę B, a także substancje mineralne.

Przykładowe produkty:
Avon, Nail Experts, Grow Potion (Odżywka przyśpieszająca wzrost paznokci) Essence, Odżywka przyspieszająca wzrost paznokci w markerze.

Rodzaje powierzchni paznokci:

płytka naturalna - aby nabłyszczać płytkę naturalną możemy używać lakierów nabłyszczających, odżywek, lub też preparatu, jakim jest Top Cout. Produkty te aplikuje się w bezpośredni sposób cienką warstwą na paznokcie.

płytka żelowa - tutaj zastosujemy specjalne nabłyszczacze, a będzie to chociażby Finisch. Dzięki niemu możliwe jest wyrównanie zarysowań i nierówności. Nabłyszczacz nadaje połysk, a także utwardza płytkę paznokciową.

płytka akrylowa - do nabłyszczania paznokci akrylowych stosuje się oliwkę, a także pilniki. Za pomocą polerki w fazie końcowej uzyskujemy połysk. Alternatywą dla tego jest użycie nabłyszczcza np. Quick Finish.

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Czy odżywki można używać w zastępstwie bazy pod lakier?

    Jak najbardziej. Odżywki zabezpieczają płytkę paznokciową przed zażółceniem. Bardzo często pomagają także w równomiernym położeniu lakieru.

Podsumowanie

Odżywki należy dobrać odpowiednio do struktury własnych paznokci. Odżywki nie tylko wygładzają, ale i poprawiają koloryt paznokcia. Mogą być używane jako baza pod lakier, bądź jako samodzielna warstwa nawierzchniowa.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2020-05-27 13:47:34, 213