Jak wybrać podkłady i utrwalacze do paznokci?

Perfekcyjnie wykonany manicure nie ogranicza się jedynie do zastosowania lakieru i pilniczka. Aby lakier prezentował się dobrze musi być pomalowany na odpowiednio do tego przygotowanej i zabezpieczonej płytce paznokciowej. Dodatkowo przedłużmy trwałość lakieru dzięki zaaplikowaniu utrwalaczy do paznokci. Niestety o tych kosmetykach dość często zapominamy podczas robienia manicure.

Na skróty...

Podkłady i utrwalacze do paznokci

Podkłady do paznokci

Podkłady do paznokci możemy zakupić najczęściej w formie przezroczystych, lub mlecznych lakierów. Co dają takie podkłady? Przede wszystkim wygładzają nierówności płytki paznokciowej, zapobiegają zażółceniu paznokci, sprawiają, iż lakier trwale przylega do paznokcia, a dzięki temu zapobiega jego odpryskiwaniu, no i przedłuża trwałość lakieru. W podkładach do paznokci szukajmy przede wszystkim substancji takich jak: związków wapnia, związków krzemu.

Przykładowe kosmetyki:

 • Boots, No7, So Smooth, Base Coat (Baza podkładowa pod lakier)

 • Ados, Podkład wypełniający nierówności płytki paznokci

 • Essence, SOS Nail Savers, Nourishing Base Coat (Baza pod lakier do paznokci)

 • Essie, 3-way Glaze (Lakier podkładowy, ochronny i utwardzacz paznokci 3w1)

Utrwalacze do paznokci

Utrwalacze do paznokci stosuje się zaraz po ich pomalowaniu. Utrwalacze do paznokci jak sama nazwa wskazuje utrwalają manicure, sprawiają, że lakier szybko nie odpryskuje, nie ściera się, a także szybciej wysycha. Utrwalacze do paznokci bardzo często zabezpieczają płytkę przed szkodliwymi promieniami UV, nadają gładkość i połysk.

Przykładowe kosmetyki:
 • Golden Rose, Classics, Top Speed Gloss (Preparat ochronny - wzmacniacz i utwardzacz lakieru

 • Essence, Quick Dry Topcoat (Szybkoschnący lakier nawierzchniowy)

 • Essence, Nail Care, Maximum Wear (Preparat przedłużający trwałość lakieru)

 • Barbra, Utwardzacz płytki paznokciowej

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

 • Czy podkłady do paznokci można używać jako samodzielna warstwa nawierzchniowa?

  Tak. Często bazy pod lakier prezentują się dobrze samodzielnie, więc nie trzeba nakładać na nie kolejnej porcji lakieru.

Podsumowanie

Aby wykonać perfekcyjny manicure musimy wyposażyć się nie tylko w lakier, ale i bazę pod lakier, no i utrwalacze. Dzięki nim płytka paznokciowa zostanie w odpowiedni sposób ochroniona, ale i lakier nie będzie zbyt szybko odpryskiwał, jak i ścierał się.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2020-05-26 19:52:47, 213