Jesteś tutaj › Profil użytkownika TATAMI › Strona "o mnie"
(Rejestracja: 2011-04-06, Logowanie: Ponad pół roku temu)Ocena Świstak.pl
brak opinii
Logistyka: 0,0 Od kupujących: 0
Towar: 0,0 Od sprzedających: 0
Jakość obsługi: 0,0 Zobacz szczegółowe daneUżytkownik nie posiada kontaktów

Wybrana aukcja użytkownika
Użytkownik nie posiada trwających aukcji


Magiczna Biżuteria z całego świata TATAMI
Oryginalna, etniczna, ręcznie produkowana biżuteria z całego świata.
 
TATAMI zajmuje się sprzedażą oryginalnej, etnicznej biżuterii głównie z Tybetu, Nepalu, Afryki, Azji, Indii i Indonezji.
 
Wszystkie wystawiane kolekcje pochodzą bezpośrednio od producentów, zazwyczaj niewielkich manufaktur, w których biżuteria produkowana jest ręcznie.
Niesie to ze sobą ogromne prawdopodobieństwo, że wystawione egzemplarze są unikatowe i nigdy nie pojawią się takie same czy podobne. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że prawdopodobnie nigdy nie spotkasz drugiej osoby noszącej biżuterię, którą właśnie kupiłaś.

Poszczególne egzemplarze wybieramy podróżując po świecie, szukając producentów, oglądając ich pracę, zamawiając? Dalej to już tylko kwestia czasu i możecie je znaleźć na aukcjach TATAMI. Od czasu do czasu pojawiają się nasze autorskie projekty, inspirowane podróżami i biżuterią etniczną.

Jak kupować?
 • Po wygraniu aukcji proszę o maila z potwierdzeniem wpłaty i adresu przesyłki.
 • Dane do przelewu wysyłane są zaraz po zakończeniu aukcji.
 • Na wpłatę czekam 10dni roboczych.
 • Jeżeli z jakiegoś powodu nie mogą Państwo zrobić przelewu w ciągu 12 dni proszę koniecznie powiadomic o tym w mailu i określić termin wpłaty.
 • Jeżeli chcą państwo licytować kilka przedmiotów w czasie dłuższym niż 10dni proszę powiadomić o tym mailem. Unikniemy dzięki temu wysyłania przypomnień.
 • Pracuję od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10-18, wówczas odpowiadamy na emaile, odbieramy telefony. Wylicytowane przedmioty wysyłam od poniedziałku do piątku.
 • W tytule przelewu proszę wpisać nik i nazwę przedmiotu
 • Możliwe wysłanie za pobraniem - żeby wybrać przesyłkę za pobraniem trzeba mieć minimum 10 zrealizowanych aukcji i brak negatywnych opinii dotyczących przebiegu transakcji.
 • Proszę pamiętać - przelew zrobiony na poczcie może 'iść' nawet 5-6dni.
 • Po otrzymaniu przesyłki proszę o wystawienie komentarza. Swój komentarz wystawiamy po otrzymaniu komentarza od osoby kupującej.
 • Możliwy jest odbiór osobisty wylicytowanych rzeczy w Krakowie. Proszę o kontakt mailowy przed licytacją w celu ustalenia terminu spotkania. Proszę pamiętać, że nie zawsze jest to możliwe.
 • UWAGA - Nie wycofujemy ofert. Proszę o przemyślane licytowanie. Zastrzegamy sobie prawo do zakończenia aukcji przed czasem.  Wzięcie udziału w mojej licytacji oznacza akceptację powyższych zasad
Informacje o przesyłkach
 • Przesyłkę wysyłam w ciągu 1 do 3 dni roboczych po wpłynięciu przelewu na konto, w kopercie bąbelkowej, zabezpieczone przed zniszczeniem i otwarciem
 • Nie bierzemy odpowiedzialności za zaginięcia ani za opóźnienia w dostarczaniu paczek spowodowane bałaganem na Poczcie Polskiej, dlatego proszę o cierpliwość i kontakt, kiedy jakaś przesyłka spóźnia się.
 • Zakupione przedmioty można zwrócić w terminie maks. 10 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki.Koszt przedmiotu (koszt przesyłki nie jest zwracany) zostanie zwrócony w terminie do 3 dni od daty otrzymania, pod warunkiem, że nie ma on śladów użytkowania i nie został niszczony poprzez nieprawidłowe zapakowanie przesyłki. Jeżeli towar został uszkodzony przez kupującego nie przyjmujemy zwrotu.
 • Kupując dwa przedmioty za przesyłkę płaci się tylko raz, kupując trzy przedmioty lub więcej przesyłka gratis! Przypominamy jednak że jest to przesyłka polecona ekonomiczna, w przypadku licytowania przedmitów których wartość wynosi więcej niż 120zł warto przesyłkę dodatkowo ubezpieczyć. Dlatego osoby licytujące więcej przedmiotów prosimy o kontakt w celu uzgodnienia rodzaju przesyłki i wysokości opłaty pocztowej.
Informacje o pawich piórach
Zielony paw żyje w prawie całej południowo ? wschodniej Azji, w tym w północnych Indiach i Tybecie. Dumne ptaki, z rozczapierzonymi ogonami przechadzają się w otoczeniu wielkiej buddyjskiej stupy w Swayambunatch, w Katmandu, stolicy Nepalu; puszą się obok świątyni w Tengboche na szlaku pod Everest, gdzie każdego roku, w święto Mani Rimdu buddyjscy mnisi odgrywają słynny na całym świecie taniec masek. Pawie spacerują u podnóża pałacu w Lhasie. Pawie pióra można kupić w sklepikach w otoczeniu najważniejszej stupy w Nepalu w Bodnath.
W tłumaczeniu z sanskrytu paw znaczy czysty, niewinny, dziewiczy. Mimo, że jest narodowym symbolem Indii od zawsze związany był z buddyzmem. Jest jednym z najbardziej odpornych na infekcje ptaków. Wg wierzeń buddystów paw jako jedyny jest w stanie pochłaniać trucizny bez szkody na zdrowiu. Efektem tego działania jest jego piękne upierzenie.
Pióra pawia mają tą szczególną właściwość, że odstraszają złe duchy i oczyszczają złe powietrze w otoczeniu osoby, która nosi pawie pióra.  Królem pawi jest Budda dlatego jego wizerunek często przedstawiany jest w otoczeniu pawich piór. Jednym z trzech ciał Buddy Amitabhy jest Budda Nieograniczonego Życia Amitayus, zasiadający na tronie otoczonym pawimi piórami.
 
Biżuterię z pawich piór robię ręcznie. Pióra pochodzą z hodowli, wktórej żaden z ptaków nie ucierpiał w związku z pozyskaniem piór. Paw na wiosnę sam zrzuca pióra, które w ciągu roku całkowicie odrastają.

Zaczynaliśmy od biżuterii tybetańskiej. I tę wciąż darzymy największym sentymentem. Dlaczego?
Jeżeli interesuje Cię magia wschodu musisz wiedzieć, że tradycja wyrobu biżuterii w Tybecie i Nepalu sięga tysięcy lat. Wiele rodzin w zaciszach swych domów nadal tworzy niezwykłą biżuterię, pełną piękna i mocy.
Właśnie z mocy wynika piękno buddyjskich przedmiotów, które tak naprawdę nie są tylko ozdobami.To przede wszystkim przedmioty, które mają ogromny wpływ na osoby je noszące. Mało kto zadaje sobie pytanie,dlaczego w buddyzmie tak ogromne znaczenie przywiązuje się do symboli,kamieni, kształtów, kolorów i wypowiadanych - chociażby w postacimantry - słów. Dlatego, że mają sprawczą moc. Działają na nasz organizm, na nasze samopoczucie, mogą wpływać na decyzje którepodejmujemy i tym samym na nasz los.
 
Zapraszam na aukcje TATAMI :)

 


Strona wygenerowana 2018-05-22 18:34:38, 213