(Rejestracja: 2014-02-22, Logowanie: 7 dni temu)Ocena Świstak.pl
5,0 / 5,0 z 165 opinii
Logistyka: 5,0 Od kupujących: 31
Towar: 5,0 Od sprzedających: 134
Jakość obsługi: 5,0 Zobacz szczegółowe dane

Wybrana aukcja użytkownika
Użytkownik nie posiada trwających aukcji


Witam Państwa!

          Od kilkudziesięciu lat jestem przede wszystkim filatelistą i kolekcjonuję polskie znaczki (głównie stemplowane, a najlepiej z obrotu pocztowego). Kolekcjonuję także polskie monety obiegowe z okresu po II Wojnie Światowej i karty telefoniczne, które ukazują się od 1991 roku (teraz w dobie telefonów komórkowych, coraz rzadziej).

          Nadszedł czas na wąską specjalizację, gdyż posiadane środki (emerytura) nie pozwalają na tak różnorodne hobby. Wobec powyższego będę sukcesywnie wystawiał na aukcjach swoje uzbierane znaczki, monety i karty telefoniczne. Zbierane przez lata, niejednokrotnie w dużych ilościach np. znaczki w arkuszach.

          Oczywiście nie rezygnuję z zakupów, gdyż dalej jestem ?niewolnikiem? pasji kolekcjonerstwa i nie mogę się oprzeć chęci posiadania upatrzonych okazów. Dlatego sprzedaż nie jest źródłem dochodu, a jedynie formą reorganizacji moich zbiorów i wymiany walorów na inne.

 

Oto kilka zasad, którymi się kieruję na Świstak.pl

 

- Po zakończeniu aukcji otrzymają Państwo maila od Świstak.pl, w którym będą podane wszystkie niezbędne informacje do sfinalizowania transakcji. Numer konta do wpłaty prześlę mailem.

 

- Alternatywny koszt wysyłki jest przedstawiony w opisie aukcji. Nie wysyłam za pobraniem i w zasadzie nie wysyłam za granicę (posiadam tylko konto w zł i wysyłka tylko w wyjątkowych przypadkach, po uzgodnieniu indywidualnie przed licytacją kosztów opłat bankowych i kosztów wysyłki).

 

- Po zakupach na kilku moich aukcjach i przy zakupach na aukcjach o wartości powyżej 110 zł, koszty przesyłki zawsze należy uzgodnić przed zapłatą. Koszty wysyłki zależą od wagi i wartości przesyłki i znacznie się różnią od przedstawionych kosztów w opisie aukcji.

 

- Na wpłatę oczekuję 7 dni. Zapłacone walory będą wysyłane niezwłocznie, a najpóźniej w terminie dwóch dni roboczych po dniu wpłaty, dobrze usztywnioną i zabezpieczoną przesyłką.

 

- Jeśli nie otrzymam wpłaty w ciągu 7 dni zwracam się do Świstak.pl o zwrot prowizji oraz wystawiam przedmiot ponownie. Proszę o rozsądne licytowanie, bo beztroska wiąże się z negatywnym komentarzem.

 

- Z racji różnych zajęć preferuję kontakt mailowy (proszę się ze mną kontaktować właśnie w ten sposób) - skrzynkę przeglądam codziennie.

 

- Nie umawiam się na odbiór osobisty. Walory będą wysyłane codziennie (tylko w dni robocze, bo w tym czasie jest czynny Urząd Pocztowy w mojej miejscowości) za pośrednictwem poczty polskiej.

 

- Wybór opcji wysyłki, zawartej w aukcji, zależy zawsze do Kupującego. Zaznaczam, że odpowiadam za pocztę do kwoty 110zł (standardowe odszkodowanie, jakie poczta wypłaca za zaginioną przesyłkę - postępowanie reklamacyjne trwa około 2 miesięcy). Powyżej tej kwoty nie odpowiadam za zaginione przesyłki, tak więc polecam ubezpieczania przesyłek.

Koszt listu wartościowego to minimum 12,00 zł (ubezpieczenie na 100 zł). Z uwagi, że opłata zależy, nie tylko od wartości, ale też od gabarytu i wagi przesyłki, to koszt takiiej przesyłki należy zawsze uzgodnić mailowo.

 

- Jeżeli kupuję komentarze wystawiam jako pierwszy. Gdy sprzedaję komentarze wystawiam zawsze jako drugi, po otrzymaniu komentarza od Kupującego (będę się starał, żeby były tylko pozytywne).

 

Serdecznie zapraszam do wymiany walorów (poprzez zakup i sprzedaż) i życzę zadowolenia z pasji kolekcjonerstwa!


Strona wygenerowana 2018-04-26 07:59:09, 213