Jak wykonać demakijaż?

Nawet po ciężkim dniu, kiedy przychodzimy do domu nie możemy zapominać, by pozbyć się makijażu. W trakcie spania odpoczywa nie tylko nasz organizm, ale i skóra. Jeżeli pozostaną na niej resztki pudru, czy też innych kosmetyków kolorowych to skóra następnego dnia odwdzięczy się nam pięknym za nadobne. Dlatego warto wykonać właściwy demakijaż twarzy, a potem relaksować się podczas błogiego snu.

Na skróty...

Demakijaż

jak wykonać prawidłowy demakijaż ?

1. Demakijaż powinniśmy rozpocząć od zmycia cieni w powiek, a przy tym usunięcia tuszu do rzęs. Możemy tę czynność wykonać przy pomocy płatka nasączonego odpowiednim płynem, lub tez mleczkiem.

2. Kolejną czynnością jest zmycie podkładu z całej twarzy- także przy pomocy mleczka.

3. Następnie zmywamy mleczko, czy też inny kosmetyk za pomocą wacika nawilżonego wodą.

4. Przemywamy twarz żelem do mycia twarzy tudzież pianką.

5. Wklepujemy krem

Kosmetyki do demakijażu twarzy

Kosmetyki dwa w jednym połączenie mleczka i toniku usuwają makijaż, a przy tym tonizują. Zaleca się użycie tych kosmetyków przy skórze normalnej. Przykładowe kosmetyki: Bielenda, Awokado, Mleczko + tonik do demakijażu.

Chusteczki do demakijażu bardzo dobre podczas podróży aby uzyskać natychmiastowy efekt tuż po użyciu chusteczek warto spryskać twarz wodą termalną. Przykładowe kosmetyki: Farmasi, Ultra Wet Towel (Chusteczki nawilżane).

Mleczko nie tylko nawilża, ale i oczyszcza twarz jest bardzo łagodne dla skóry. Przy użyciu mleczka warto mieć pod ręką waciki. Przykładowe kosmetyki: Dermalogica, Ultracalming Cleanser for Face and Eyes (Mleczko oczyszczające dla cery wrażliwej) Dax Cosmetics, Perfecta Cera Wrażliwa, Mleczko do oczyszczania i demakijażu twarzy.

Krem do demakijażu jest niezwykle łagodny, nie wysusza naszej skóry, rozprowadzamy go delikatnie na twarzy i masujemy, potem spłukujemy krem letnią wodą. Przykładowe kosmetyki: Clarins, Creme Douce Demaquillante For Dry or Sensitized Skin (Łagodny krem do demakijażu cery suchej i wrażliwej).

Pianka do mycia twarzy znakomicie usuwa zanieczyszczenia i brud, wysusza bardzo dobrze się pieni zaleca się używanie pianki przy skórze tłustej. Przykładowe kosmetyki: Avon Solutions, Plus + Pure Pore-Fection, Self - Foaming Cleanser (Pianka myjąca 'Matowa perfekcja') Biotherm, Hydra Detox (Pianka do mycia twarzy).

Żel do mycia twarzy bardzo dobrze się pieni, musi być dobrany odpowiednio do naszej skóry. Przykładowe kosmetyki: A.T.W., Antystres, Żel do mycia twarzy Alverde, Waschgel Meeresalge Normale Haut und Mischhaut (Żel do mycia twarzy z algami cera normalna i mieszana).

Tonik nie można zmywać resztek makijażu. Tonik należy aplikować po mleczku - łagodzi, odświeża, czasami ściąga cerę. Przykładowe kosmetyki: A.T.W., Antystres, Odprężający tonik z wyciągiem z lukrecji (nowa wersja).

Niezwykle ważną czynnością w całym demakijażu jest demakijaż oczu. W innym wypadku okolice oczu ulegną nie tylko podrażnieniu, ale i przesuszeniu. Demakijaż oczu to zabieg delikatny. Więc jak go zrobić? Przede wszystkim do powieki przykładamy płatek, czy też wacik nasączony odpowiednim płynem do demakijażu oczu. Czekamy chwilę, aż produkt rozpuści sam makijaż. Podstawową zasadą przy demakijażu oczu jest to, aby nie trzeć waciku o oko, ponieważ podrażniamy ją, a tym samym rozciągamy przez co szybko zrobią nam się zmarszczki. W awaryjnych sytuacjach, kiedy na oczach znajduje się oporny tusz wodoodporny możemy zwilżyć wacik oliwką dla dzieci, z tym że jest ona dość tłusta. Kiedy chcemy resztki kosmetyków zmyć z twarzy to zróbmy to przy pomocy płatków zwilżonych wodą. Na sam koniec nie zapominajmy zaraz po wykonaniu demakijażu nałożyć odpowiedniego dla naszej cery kremu, aby skóra nie straciła wilgoci.

No więc co się dzieje w takim wypadku, kiedy zapomnimy wykonać dokładny demakijaż twarzy? Źle wpływa na naszą skórę. Przede wszystkim ulega przesuszeniu., zwłaszcza kiedy zostawimy na niej chociażby cienie do powiek. One chłoną wilgoć z naszej twarzy jak gąbka, więc o przesuszenie cery przy czach nie trudno, a przez to na skórze bardzo szybko pojawią się zmarszczki. Dodatkowo podrażniamy naszą twarz poprzez resztki kosmetyków, które gromadzą się na twarzy. W okolicach oczu powodują nierzadko zatykanie kanalików łzowych, co skutkuje jęczmieniem. Nasza skóra zaczyna uczulać się na pewne kosmetyki.

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Mam suchą cerę, jaki produkt do demakijażu powinnam wybrać?

    Do suchej cery zaleca się nawilżające mleczko, gdyż nie tylko oczyszcza, ale i dodatkowo nie wysusza. Nie należy w żadnym wypadku używać pianki.

Podsumowanie

Demakijaż twarzy jest jedną z najważniejszych czynności w ciągu dnia. Mamy całe mnóstwo kosmetyków do demakijażu twarzy. Możemy używać mleczka, żelu, chusteczek, pianek, jak i wiele innych. To od nas zależy, jaki kosmetyk do demakijażu wybierzemy.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2024-07-16 00:51:38, 120