Prezenty na Święta

Polacy wykazują się ogromnym sentymentem w stosunku do Świąt Bożego Narodzenia. O ile w tradycji chrześcijańskiej większą wagę mają jednak święta Wielkiej Nocy, o tyle grudniowe święta niosą za sobą więcej pozytywnych emocji, które towarzyszą całemu narodowi polskiemu. Nie tylko Polacy upodobali sobie Święta Bożego Narodzenia. Również i na przykład Amerykanie czy inne narody lubią spędzać te rodzinne święta w miłej atmosferze.

Na skróty...

O prezentach

prezenty na świętaTradycja świąt Bożonarodzeniowych obejmuje między innymi obdarowywanie najbliższych prezentami. Kiedyś były to małe upominki, wykonywane ręcznie. Dziś coraz częściej prezenty przedstawiają sobą bardzo dużą wartość. Powodem takiej sytuacji jest m.in. to, że Święta Bożego Narodzenia w wysokim stopniu zostały skomercjalizowane. Sklepy, punkty usługowe i inne placówki handlowe, już na długo przed Wigilią wykonują świąteczne dekoracje i kuszą klientów promocjami. W takich warunkach nie trudno wpaść w wir zakupów. Coraz więcej Polaków wydaje niebotyczne sumy na zakup prezentów świątecznych, chociaż części konsumentów tak naprawdę nie stać na takie wydatki. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, choć postaraliśmy się stworzyć wykaz najczęściej wybieranych, uniwersalnych prezentów pod choinkę.

Co kupujemy?

 • Skarpetki i bieliznę – dla mężczyzny jest to wręcz prezent idealny, choć nie każdemu taki prezent można sprawić.

 • Szale – prezent uniwersalny dla babci, cioci, siostry czy mamy. Wybieramy szale wykonane z wysokiej jakości tkanin, jak i te zwyczajne, tanie.

 • Kosmetyki – wszelkiego rodzaju, ale nie polecamy zakupu kosmetyków wyszczuplających czy antycellulitisowych dla żony czy siostry.

 • Rękawiczki – prezent uniwersalny i elegancki, zwłaszcza, jeśli kupujemy rękawiczki skórzane.

 • Książki – wybierajmy te, które rzeczywiście mogą zainteresować obdarowanego.

 • Płyty – obowiązuje tu podobna zasada, jak w przypadku książek.

 • Talony i karty podarunkowe – jest to prezent prosty i pożądany, choć nie niesie za sobą z goła żadnego ładunku emocjonalnego.

 • Prezenty cyfrowe – aparaty, budziki, stacje pogody i inne, podobne gadżety.

 • Ciastka i ciasteczka – prezent uniwersalny dla każdego.

 • Biżuteria – najbardziej nadaje się na prezent dla bliskiej sercu osoby.

 • Koszty prezentów

  Wiele osób kupujących prezenty zastanawia się, ile na nie wydać. Czy kupić drobne upominki, które nie obciążą zanadto domowego budżetu, czy też ekskluzywne, drogie prezenty? Wybór tak naprawdę zależy od zasobności portfela danej osoby. Najlepiej umówić się w pewien sposób z rodziną czy przyjaciółmi, z którymi będziemy spędzać Wigilię, jakie prezenty będziemy kupować. W ostatnim czasie zauważalny jest trend kupowania sobie skromnych prezentów, co związane jest z koniecznością poczynienia pewnych oszczędności.

  Kredyty na Święta

  Urządzanie świąt kosztuje, nie tylko jeśli chodzi o zakup wszelkich niezbędnych produktów spożywczych na potrawy Wigilijne i świąteczne. Kupno prezentów też pociąga za sobą duże wydatki. Cieszą się z tego banki i firmy para bankowe, udzielające kredytów gotówkowych i pożyczek specjalnie na święta. Przed zaciągnięciem takiego zobowiązania finansowego powinniśmy się gruntownie zastanowić, czy rzeczywiście jest to najlepsze wyjście z sytuacji. Być może lepiej by było, abyśmy urządzili skromniejsze święta, albo wręczyli bliskim tańsze prezenty, niż spłacać kredyty świąteczne przez kolejne 12 miesięcy albo dłużej.

  Jak kupować?

  Kupno prezentów na święta pod choinkę nigdy nie powinniśmy pozostawiać na ostatnią chwilę, ponieważ wówczas trudniej jest kupić podarek, z którego szczerze ucieszy się mąż, siostra, czy mama. Lepiej jest dobrze przemyśleć taki zakup również i z tego powodu, że można go dokonać po niższych kosztach. W ostatniej chwili kupujemy po prostu to, co wpadnie nam w ręce, nie zwracając uwagi na cenę. Na to tylko czekają sklepy z upominkami. Niezdecydowani klienci to dla nich prawdziwa gratka, ponieważ mogą im sprzedać niemalże wszystko, dopasowując tylko charakter prezentu do osoby, która ma go otrzymać. Kupowanie na szybko, w stresie, nie jest skuteczne i nie sprawi nam z goła żadnej przyjemności. W takim przypadku kupowanie prezentów jest tylko przykrym obowiązkiem, a nie frajdą.

  Podobne poradniki


   Strona wygenerowana 2020-05-26 18:10:19, 213