Rozrywka, Muzyka i Film »

Recenzja filmu Adwokat diabła

12 lipca 10:04
Adwokat diabła

http://gfx.filmweb.pl/po/00/02/2/6956729.3.jpg?l=1269743004000

Opis filmu Adwokat diabła

Kevin Lomax odnosi sukcesy zarówno na sali sądowej, jak i poza nią. Jest młodym adwokatem z Florydy, który nie przegrał jeszcze żadnej sprawy. Nie ważne jak bardzo jest skomplikowana, jak wiele argumentów przemawia na niekorzyść jego klienta, Kevin Lomax posiada wewnętrzną moc, która pomaga mu przekonać ławników do swoich racji, oraz charyzmę, pod której wpływem sąd działa po jego myśli. Lomax wiedzie szczęśliwe życie ze swoją bardzo młodą i piękną żoną, Mary Ann. Łączą go dobre stosunki z jego
surową i bardzo wierzącą matką, nie zważając na jej bardzo małomiasteczkową osobowość. Wszystko wydaje się więc być korzystne dla Kevina, niemalże Niebo na Ziemi

Recenzja filmu Adwokat diabła

Jeśli przed obejrzeniem "Adwokata..." nie znałbym ani samego tytułu ani w ogóle filmu, byłbym zszokowany obrotem spraw. W gruncie rzeczy film daję do myślenia. Moje refleksje opierały się na tym, jak człowiek może być sponiewierany przez brak sprawiedliwości oraz że "zło" jest potężne i nie trzeba go przyrównywać do szatana lub diabła, bo tak czy siak otacza nas codziennie. W gruncie rzeczy można powiedzieć o prawniku, że jest diabłem, potrafi wessać naszą duszą. Celowo nie pisałem nic o obsadzie, już wystarczająco dużo informacji można znaleźć na stronie tego filmu, a co do kunsztu aktorskiego, uważam, że każdy się sprawdził. Al Pacino to geniusz, Keanu Reeves zagrał moim zdaniem miernie, choć pasował do tej roli, bo był chłodny i charyzmatyczny, ale na największe uznanie zasługuje Charlize Theron, wspaniała gra aktorska, chociaż nie pojawiała się tak często na ekranie. Chyba tylko rola w Monster była lepsza w jej karierze.
Proszę się zalogować aby zabrać głos na forum.

Strona wygenerowana 2014-07-30 15:08:10, .16