- Koszty wysyłki bez zmian przy zakupie większych ilości proszę nic nie dopłacać za kolejne wylicytowane rzeczy
- Darmowa przesyłka priorytetem przy zakupach powyżej 100zł i wpłacie z góry na konto.
- Bezpieczna wysyłka - towar mocnym papierem pakowym, kartonem lub kopertą bąbelkową
- Zwrot kosztów w wypadku błędu popełnionego z winy sprzedawcy
- Ubezpieczenie opcjonalne towaru, którego koszty ponosi kupujący
- Wysyłka zagraniczna po opłaceniu dodatkowych kosztów
- PayPal - wpłata na aleksanderdwurogi@hotmail.com
- Jak najszybsza wysyłka od momentu zaksięgowania wpłaty
- Listem zwykłym przesyłka na własną odpowiedzialność
- Aukcje raczej nie są odwoływane
- Komentarze wystawiane są dopiero po skomentowaniu transakcji przez kupującego
- Pytania mile widziane
- alealeksanderdwurogi@hotmail.com
- Telefon: +48 796 657 836
|
Błabutowa Maria Klimas SKANDAL W NIEBIE
Nota: "Maria Klimas Błahutowa ukończyła w latach trzydziestych studia polonistyczne i germanistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i przed wybuchem wojny rozpoczęła pracą nauczycielską w średnim szkolnictwie ogólnokształcącym w Dąbrowie Górniczej. Podczas okupacji brała udział w tajnym nauczaniu na terenie Zagłębia Dąbrowskiego. Wtedy właśnie powstaje Jej pierwsza powieść, "Na hałdach rosną ludzie", wydana drukiem w r. 1947. Po wyzwoleniu uczestniczyła w organizowaniu życia liceum, w którym pracowała przed wojną, po pierwszych maturach odeszła ze szkolnictwa do pracy literackiej. Następne powieści pisarki: "Miasto pod łuną" 1952; "Kamienne róże" 1953; "Przedmieście" 1956; "Siedem krów tłustych" 1962 i "Dziewczyna z wieży Babel" 1965, są dokumentami jej zaangażowania w szeroko pojętą problematykę Śląska. Prócz twórczości powieściowej Maria Klimas Błahutowa uprawia publicystykę na łamach pism literackich i społeczno-politycznych.
Powieść, którą obecnie prezentujemy Czytelnikom, opowiada o doświadczeniach Polki z Opolszczyzny w NRF. Bohaterka, w czasie wojny — jako dziecko — brutalnie, choć nieskutecznie germanizowana przez nacjonalistyczną szkołę niemiecką, po dwudziestu latach odwiedza brata mieszkającego w Bawarii.
Miejscowe kontakty uświadamiają jej złożoność społeczeństwa zachodnioniemieckiego: obok moralnych ofiar hitleryzmu spotyka ludzi niechętnych hasłom odwetowym, ale bagatelizujących ich znaczenie, a także niebezpiecznych, bo aktywnych apologetów starego porządku." [Wydawnictwo Literackie, Kraków 1969]
- WYDANIE1969 WL, wyd.I
- NAKŁAD10 283 egz.
- STRONY211 str
- FORMAT20x13 [cm]
- OKŁADKAMiękka
- KSIĄŻKAStan: 4/5
- OBWOLUTAStan: 4/5
Uwagi: pożółkły papier, zagniecenia
Wysyłka: przy zakupie dodatkowych przedmiotów koszt wysyłki krajowej bez zmian, czyli tyle co za jeden przedmiot i proszę już nic nie dopłacać, a przy zakupach na kwotę powyżej 100 zł wysyłka darmowa (dotyczy płatności z góry na konto).
|
|