Jesteś tutaj  ›  AGD, RTV i foto ›  Sprzęt i akcesoria AGD ›  Inny sprzęt AGD ›  Osuszacze powietrza ›  POCHLANIACZ WILGOCI OSUSZACZ POWIETRZA MEGA MOC !!

POCHLANIACZ WILGOCI OSUSZACZ POWIETRZA MEGA MOC !! (nr aukcji: 14471345)

POCHLANIACZ WILGOCI OSUSZACZ POWIETRZA MEGA MOC !! Wyświetleń: 1452 razy Informacje podstawowe

 • Towar:Nowy

 • Ilość sztuk:10 z 10

 • Lokalizacja:WIELKOPOLSKA, Wielkopolskie

 • Dodatkowe informacje:Wysyłka za granice

 • Koszt przesyłki pokrywa:Kupujący
Kalkulator kosztów przesyłki

 • Podaj ilość sztuk:

 • Wybierz rodzaj przesyłki:
 • Twoja przesyłka kosztuje:
Cena:  529,00 zł
AUKCJA ZAKOŃCZONA( 2016-06-22 20:05:00)
Zamówienie z obowiązkiem zapłatySprzedający

Opis do aukcji

SILNY i PROFESJONALNY

OSUSZACZ POWIETRZA AIRFORCE 10L/24H

 


- MEGA WYDAJNOŚĆ !!!-

   

Wilgoć obecna jest wszędzie. Przekroczenie prawidłowego poziomu wilgotności w przy pracy. Można im zapobiegać przez zmniejszanie zawartości wody w powietrpomieszczeniach może być przyczyną powstawania niepożądanych skutków, takich jak złe samopoczucie, choroby, straty materialne oraz powodowania wzrostu ryzyka wypadków zu. Desa w swojej ofercie posiada szeroki zakres osuszaczy począwszy od osuszaczy domowych po kondensacyjne i adsorpcyjne osuszacze przemysłowe. Dzięki różnorodności oferty nasze urządzenia można zastosować w wielu dziedzinach życia codziennego oraz podczas skomplikowanych procesów technologicznych.
 
Nadmierna wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów pleśniowych, które powodują odpadanie tynków, pękanie sufitów i podłóg, niszczą drewno, tapety i mury. Przebywanie w zawilgoconych budynkach negatywnie wpływa a nasze samopoczucie, przyspiesza zmęczenie i może być przyczyną różnych dolegliwości (np. schorzeń reumatycznych, alergicznych).

Zastosowanie :

 • Zawilgocone pomieszczenia mieszkalne ( Garderoba , Łazienka , Domowa biblioteka)
 •   Użytkowe pomieszczenia piwniczne ( Pralnia, Suszarnia, Spiżarnia)
 • Pokój z instrumentami muzycznymi ( Pokój kolekcjonerski, Niewielkie archiwum, Biblioteka, Księgarnia, Muzeum, Galeria)
 •  Domek letniskowy lub kempingowy
 •  pomieszczenia ze sprzętem elektronicznym (komputery, serwery),
 •   przy pracach malarskich i remontowych.
 •   magazyny art. spożywczych, warzywniaki

 

Zasada działania osuszacza:

Osuszacze kondensacyjne AIRFORCE  schładzają zasysane powietrze poniżej punktu rosy.

W pierwszym etapie wilgotne powietrze przechodzi przez filtr, którego zadaniem jest wyłapanie niesionego przez powietrze pyłu i kurzu. Poźniej powietrze trafia do parownika gdzie zostaje schłodzone poniżej punktu rosy. Na tym etapie następuje kondensacja pary wodnej. Woda wytrącona z powietrza ścieka do zbiornika (lub jest odprowadzana do kanalizacji), natomiast osuszone powietrze przechodzi jeszcze przez skraplacz gdzie ulega ogrzaniu. Ostatecznie powietrze wydmuchiwane przez urządzenie ma temperaturę zbliżoną do temperatury, którą miało powietrze zasysane przez urządzenie.

 

1 - wilgotne powietrze
2 - filtr
3 - parownik
4 - taca ociekowa
5 - zbiornik kondensatu
6 - osuszone i schłodzone powietrze
7 - skraplacz
8 - wentylator
9 - osuszone i ogrzane powietrze

Metoda ta polega na odbieraniu wilgoci z powietrza przez schładzanie go poniżej punktu rosy co powoduje wykraplanie wilgoci (kondensację). Do osuszania kondensacyjnego służą kondensacyjne osuszacze powietrza. Ich głównymi elementami są wentylator, sprężarka, wymienniki ciepła (skraplacz i parownik) oraz element rozprężny. Wentylator wymusza przepływ wilgotnego powietrza przez wymienniki ciepła. Temperatura parownika jest niższa niż temperatura punktu rosy powodując wykraplanie się (kondensację) pary wodnej zawartej w powietrzu, na jego ściankach. Kondensat jest gromadzony w zbiorniku osuszacza lub odprowadzany do kanalizacji bądź na zewnątrz. Po przejściu przez parownik ochłodzone i osuszone powietrze przepływa przez skraplacz, gdzie zostaje ogrzane. Dzięki temu uzyskuje się dodatkowy spadek wartości wilgotności względnej. Ze skraplacza suche powietrze trafia z powrotem do pomieszczenia, z którego zostało zassane.

Temperatura powietrza wypływającego z osuszacza jest wyższa o 3-8°C, od temperatury powietrza zassanego. Wspomniany wzrost temperatury może powodować szybsze odparowanie wody np. z mokrych ścian, co przyśpiesza ich osuszanie i nie wiąże się z ryzykiem zniszczenia jak w przypadku osuszania przez ogrzewanie i wentylację. Wraz z wydłużeniem czasu pracy urządzenia w zamkniętym pomieszczeniu, ilość wody zawartej w powietrzu zostaje skutecznie zmniejszona.

Wydajność osuszaczy kondensacyjnych uzależniona jest od warunków pracy (temperatury i wilgotności) oraz od rodzaju urządzenia (wielkości, producenta). Jest ona największa przy wyższych wartościach temperatury i wilgotności względnej. W związku z tym, obniżenie zawartości wody w powietrzu powoduje spadek wydajności urządzenia. Specyfika tych urządzeń powoduje, że nie jest możliwe ich wykorzystanie w temperaturach niższych niż 0-5°C (w zależności od modelu).

Osuszanie kondensacyjne jest zdecydowanie bardziej efektywne i ekonomiczne od osuszania przez ogrzewanie i wentylację, przede wszystkim dzięki wyeliminowaniu wymiany powietrza zawartego wewnątrz pomieszczenia.

 
Osuszacz AIRFORCE posiada nowoczesny, estetyczny wygląd, jest funkcjonalny, może pracować zarówno w obiektach przemysłowych, handlowych, jak i w warunkach domowych. Posiada zwartą, mocną obudowę, jest łatwy do transportu dzięki kółkom i wygodnym uchwytom co powoduje, że urządzenie to spełnia swoje zadanie nawet na najtrudniejszych powierzchniach, jakie spotykamy w warunkach budowlanych. Masa i wymiary zostały zredukowane do minimum, aby maksymalnie ułatwić manewrowanie urządzeniem. Perfekcyjnie skonstruowany, ułatwia transport, przechowywanie i magazynowanie. Jest trwały i niezawodny reasumując: NAJWYŻSZEJ jakości, doskonałe narzędzie pracy w niezwykle NISKIEJ CENIE !!!
Osuszacz powietrza AIRFORCE doskonale usuwa z powietrza wilgoć, przez co zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów.
 

Osuszacz powietrza AIRFORCE stworzony został w celu usuwania z powietrza wilgoci i tworzenia zdrowego środowiska. Znajduje on swoje zastosowanie w suterenach, garażach, bibliotekach, galeriach, piwnicach domów położonych na podmokłym gruncie, w pomieszczeniach ze sprzętem elektronicznym, archiwach. Jego funkcja polega na regulowaniu wilgotności względnej w ten sposób, że powietrze jest przepuszczane przez urządzenie wymuszając skroplenie nadmiaru wilgoci na elementach chłodzących. Kontakt z zimną powierzchnią powoduje skraplanie wilgoci zawartej w powietrzu. Następnie skroplona woda jest bezpiecznie odprowadzana do zbiornika wody. Osuszone powietrze przechodzi następnie przez skraplacz, gdzie jest nieznacznie podgrzewane i ponownie przesyłane do pomieszczenia z nieco podwyższoną temperaturą.

 

 

WYDAJNY, WYTRZYMAŁY I SOLIDNIE WYKONANY !!!

Osuszacz powietrza AIRFORCE:

 • Maksymalna moc: 220 W,
 • Wydajność osuszania przy 30 st.Celsjusza i 80% wilgotności powietrza: 10l/dobę,
 • Zakres pracy: 5-35 st. Celsjusza oraz 35-90% wilgotności powietrza,
 • Czynnik chłodniczy: R-134a,
 • Ciężar czynnika chłodniczego: 100g,
 • Pojemność zbiornika 2,5 l.,
 • Zalecana wielkość pomieszczenia: 65-130 m3,
 • Przepływ powierza: 130 m3/h,
 • Atrakcyjny wygląd,
 • Plastikowa obudowa (lekki i nieduży),
 • Cicha praca i prosta obsługa,
 • Wyłącza się automatycznie, jeśli zbiornik skroplonej wody jest pełen lub gdy jest niewłaściwie zamontowany,
 • Wbudowany higrostat,
 • Posiada aktywny filtr węglowy, który pochłania nieprzyjemne zapachy,
 • Wymiary: 270 x 330 x 500 mm,
 • Gwarancja - 24 miesiące.
 • 24 miesiące GWARANCJI !!!

                                       Parametry techniczne:

 
AIRFORCE
 Wydajność osuszania
 Zasilanie elektryczne
 Temperatura robocza
 Czynnik chłodniczy
 Pobór mocy
 Pojemność zbiornika
 wody
 Waga netto
 Wymiary
 Filtr węglowy
 Przepływ powietrza
 Zalecana wielkość
 pomieszczenia

                  Przeznaczony do pomieszczeń od 65 do 130 m3

Wbudowany w aparat wentylator przepuszcza wilgotne powietrze zaczerpnięte z pomieszczenia nad zamontowanym w urządzeniu parownikiem obniżając jego temperaturę poniżej punktu rosy. Nadmiar pary wodnej zostaje w ten sposób oddany przez powietrze w postaci kondensatu i zbiera sie w pojemniku. Pozbawione nadmiaru wilgoci powietrze po ogrzaniu do temperatury pokojowej, zostaje następnie ponownie wypuszczone na zewnątrz.
Wbudowany higrostat automatycznie włączy urządzenie po przekroczeniu ustawionego poziomu wilgotności !!!

 

 • Towar fabrycznie nowy - oryginalnie zapakowany


   

  Gwarancja najniższej ceny

   

  Nie czekaj do ostatniej chwili tylko...

  Nie zastanawiaj się bo może być za późno :)))


 • ZADZWOŃ telefon_small.gif 692 244 454

  [email protected]

 • PROFESJONALNY, PRECYZYJNY, SOLIDNY

 • POCHLANIACZ WILGOCI OSUSZACZ POWIETRZA MEGA MOC !!

  Komentarze

  POCHLANIACZ WILGOCI OSUSZACZ POWIETRZA MEGA MOC !!

  Masz pytanie dotyczące oferty? Zadaj je sprzedającemu.

  Polecane inne kategorie

  Wątki na forum z działu AGD, RTV i Foto  Strona wygenerowana 2018-05-24 20:07:34, 213