(Rejestracja: 2011-04-09, Logowanie: Ponad pół roku temu)Ocena Świstak.pl
brak opinii
Logistyka: 0,0 Od kupujących: 0
Towar: 0,0 Od sprzedających: 0
Jakość obsługi: 0,0 Zobacz szczegółowe daneUżytkownik nie posiada kontaktów

Wybrana aukcja użytkownika
Użytkownik nie posiada trwających aukcji


Studio Mahoń (?Mahogany Studio?) to Firma Polsko ? Australiska PRODUKUJĄCA unikalne Meble głównie z litego drewna Mahoniu i Teku. Sprzedajemy niepowtarzalne artykuły dekaracji wnętrz, egzotyczne upominki pochodzące z różnych krajów świata. 
Nasze Meble, to najciekawsze style w meblarstwie, od replik antyków głównie francuskich i angielskich, meble kolonialne po meble współczesne. Meblujemy i dekorujemy mieszkania, domy, restauracje i hotele według naszych lub Państwa projektów.
Produkujemy meble od 18-stu lat i jesteśmy pierwszym i jedynym polskim ich PRODUCENTEM a nie importerem. Nasza Fabryka zatrudnia dziesiątki wykwalifikowanych pracowników, ktorzy od lat produkują meble do wielu krajów świata, a od 1998 również do Polski.
Produkowane przez nas meble to nie tylko wygląd lecz inwestycja, która przetrwa lata powiększajac nawet swoją wartość jako że ceny szlachetnych drewien ciągle drożeja jakrównież w czasach maksymalnej mechanizacji większości produkcji, zwiększa się szacunek do wyrobów artystycznych, ręcznie wykonywanych, indywidualnych, niepowtarzalnych!
Część naszych mebli tylko z pozoru wygląda podobnie do mebli oferowanych na aukcjach przez innych sprzedawców. Bardziej doświadczone oko zauważy różnice natychmiast, inne dopiero w trakcie używania mebla. Nasze meble różni od innych szereg rzeczy o czym pozwoliliśmy sobie napisać szerzej poniżej...
Dużo oferowanych przez nas mebli możecie Państwo nabyć WYLĄCZNIE U NAS, gdyż oprócz produkcji, zajmujemy sie rownież ich projektowaniem.
Jestesmy dumni z naszej produkcji i pewni jej doskonałej jakości, dlatego wszystkie meble sprzedajemy z 15-sto miesieczna gwarancją! Sami wykonujemy WSZYSTKIE naprawy gwarancyjne oraz pogwarancyjne!   


CZYM SIĘ RÓŻNIĄ NASZE MEBLE OD INNYCH PODOBNYCH?

 

Byłoby łatwo wytłumaczyć pokazując, gdybyście Państwo zechcieli odwiedzić nasz Salon Meblowy ?Studio Mahoń? i zobaczyć meble z bliska, dotknąć, usiąść, otworzyć, wziąć niezobowiązująco do domu i przymierzyć (ciągle to praktykujemy!) Ponieważ dzieli nas odległość, postaramy się wytłumaczyć dając pełną gwarancje na kupione u nas rzeczy i możliwość ich zwrotu w sytuacji niezadowolenia. Wspomnianych wyżej różnic często nie widać, gdy ogląda sie zdjęcia na Allegro czy w sklepach internetowych. Niekoniecznie musi być to rezultat umiejętnego robienia zdjęć tak, żeby ukryć defekty, niekoniecznie musi być te efekt umiejętnego retuszu zdjęć przy pomocy programów graficznych choć takie rzeczy niestety się zdarzają. Najczęściej nieprawidłowości w etapach produkcji mebli wychodza w trakcie ich eksploatacji i to już na początku, kiedy mebel trafi do domu klienta i zaczyna dosychac i przyzwyczajać sie do innego klimatu. Niekoniecznie osoby czy firmy sprzedajace takie meble mają złe zamiary ? dużo z nich po prostu nie ma doświadczenia, o wielu rzeczach nie wie lub są pośrednikami w sprzedaży rzeczy niepełnowartościowych. My produkujemy meble z litych egzotycznych drewien od ponad 18-stu lat i musimy sie przyznać, że pierwsze lata produkcji można byłoby nazwac okresem błędów i wypaczeń... czesto bardzo kosztownych... Jednak teraz, możemy z całą stanowczością stwierdzić, ze o meblach Mahoniowych i Tekowych ich zachowaniach w naszej strefie klimatycznej i rodzajach ogrzewania w domach, i polskich nawykach w traktowaniu mebli (gorace filiżanki kawy na stole) WIEMY WSZYSTKO!!!
Znamy kolory wybarwień jakie Polacy najbardziej lubią (pomijając czasowe mody jak obecna shabby chic, szare czy czarne) cały proces wybarwiania taki, żeby w finalnym efekcie nie utracić ?antycznego? wyglądu mebla, uwypuklić piękne naturalne słoje drewna tekowego czy mahoniowego i zabezpieczyć powierzchnię przed działaniem temperatury, wilgoci, płowieniu od słońca, osadzaniu kurzu i brudu, łatwości czyszczenia i pielęgnacji (po prostu wilgotną ściereczką z detergentami). I kilka wyjasnien technicznych:

 


1. DREWNO
Do produkcji naszych mebli używamy wyłącznie najlepszej jakości drewna klasy A lub B+ z plantacji, bloki tniemy na potrzebnej grubości deski i suszymy w specjalnych piecach. Drzewa plantacyjne, rosnące przez 15-20 lat są profesjonalnie doglądane i drewno z nich nie posiada sęków, przebarwień, nieregularnych słojów itp. Dużo małych producentów używa do produkcji drewna klasy C najczęściej bo najtaniej z pobliskich lasów, którego jakosc bardzo często nie nadaje sie do produkcji i jest wilgotne (bo suszenie kosztuje) co powoduje później skręcanie, rozsychanie, pękniecia mebla.

 

2. KONSTRUKCJA
Prawidłowość konstrukcji mebla to naturalnie bardzo ważny element przy dalszej jego eksploatacji. Lite drewno ZAWSZE pracuje przy zmianach wilgotności i temperatury a prawidłowo skonstruowany mebel umożliwia prace drewna nie powodujac naprężeń, które w konsekwencji powodują wykrzywienia i pękniecia elementów mebli. Łączenie desek na blaty, łączenie blatow do ścian bocznych mebli prawidłowe ciecie drewna wzdluż czy poprzek słojów i szereg innych problemów, z którymi borykają się mali niedoświadczeni producenci powodujacych, że mebel po kilku miesiacach rozpada sie. Pewnych rzeczy można nauczyc sie z książek, jednak wiele innych to lata pracy, doświadczeń często nauki na błędach.

 

3. LAKIERY
Prawidlowe lakierowanie czy wykańczanie mebla to proces bardzo złożony i kosztowny. Wielu małych producentów skraca go zmiejszając ilość warstw lakierów, ilość razy polerowana mebla w trakcie procesu, stosując tanie zlej jakości lakiery. Nieprawidłowo wykończony mebel może wyglądać dobrze, a wady wykończenia wychodzą często po miesiącach jego eksploatacji. Łatwość zarysowania lakieru, nieodporność na drobne uderzenia, matowienie lakieru i blakniecie, przebarwienia od słońca, niepełna wyrazistość pieknych słojów drewna takowego czy mahoniowego. Wszystkich tych defektów nie ma w naszych meblach dlatego, że nasza technika wykańczania to 8 kolejnych warstw japońskich farb UV odpornych oraz chemoutwardzalnych lakierow i 3-krotne polerowanie papierem ściernym w trakcie procesu. Wierzcie nam Państwo, że nasz proces wykończenia kosztuje ok. 120% wartości produkcji mebla w stanie surowym! Niektórzy producenci są w stanie ograniczyc koszta wykończenia do 15% (szczególnie wykończenia w wosku) tej wartości.

 

4OKUCIA, SZYBY, LUSTRA
Wszystkie okucia, zawiasy, klamki w naszych mebla są mosieżne a nie oksydowane czy mosiężnopodobne. Szyby i lustra najlepszej jakosci 5mm szlifowane a nie jak u wiekszości małych producentów 2mm bez szlifu.

 

5. TAPICERKA
Tapicerka to bardzo istotny element wpływający na czasu żywotności mebla. Tanie, złej jakosci płótno szybko sie wyciera, wypycha i marszczy, złej jakości skóra twardnieje i pęka, niewłaściwej jakości gąbka po paru miesiącach bezpowrotnie się zapada, sprężyny skrzypią i pękają. Nasze meble sa tapicerowane bądź na doskonałych sprężynach, bądź /oraz na najlepszej jakości gąbce o twardości DS 38-42. Płótna tapicerska są najczęściej włoskiej produkcji, skórzana tapicerka natomiast (żadna ?skóra ekologiczna?) z Australii i Nowej Zelandii.

 

6. PAKOWANIE I TRANSPORT
Pakujac meble w Fabryce do kontenera używamy folii, kartonu, gąbki a do mebli tapicerowanych często drewnianych stelarzy, żeby zabezpieczyc meble przed uszkodzeniem transportowym. Po rozładowaniu kontenera w Gdańsku, wszystkie meble rozpakowujemy żeby upewnić się, czy nie uszkodziły się w transporcie. W naszej pracowni reperujemy ew. uszkodzenia ta samą technologia, którą wykańczamy meble w Fabryce. Przed wysłaniem mebli do Klientów, pakujemy je niezwykle solidnie w 5-cio warstwowe kartony robiona na wymiar mebli, folię bombelkową, styropian i stretch. Meble wysylamy wyłącznie firmami kurierskimi, ubezpieczone, na nasza odpowiedzialność.

 

MAJĄC NADZIEJĘ, ŻE TO WYPRACOWANIE BYŁO DLA PAŃSTWA TROSZKE POUCZAJĄCE I PRZEKONYWUJĄCE...

http://www.studiomahon.pl/index.php 
 

 

REGULAMIN 

 

(prosimy o poświęcenie chwili czasu i jego przeczytanie!) 

 

Płatność: oczekujemy jej się w ciągu 5 dni roboczych od daty zakupu - jeśli jest to problem, prosimy dać nam znać jak najszybciej - rozumiemy i akceptujemy terminy późniejszych płatności, prosimy nas jedynie zawiadomić o tym fakcie 

 

Płatność przy odbiorze: niestety po złych doświadczeniach nie akceptujemy tej formy. Nasze przesyłki są ubezpieczone i w sytuacji uszkodzenia czy niezadowolenia można je w ciągu 10-ciu dni zwrócić. 

 

Pakowanie: pakujemy niezwykle solidnie w 5-cio warstwowe kartony robiona na wymiar mebli, folię bombelkową, styropian i stretch. Pomimo to,uszkodzenia sporadycznie się zdarzają więc prosimy o sprawdzenie zawartości przesyłki w obecności kuriera. W sytuacji uszkodzenia, konieczne jest spisanie Protokołu Zniszczenia i jak najszybsze powiadomienia nas . 

 

Czas Wysyłki: Wszystkie przedmioty wysyłamy w ciągu max. 3 dni roboczych od zaksiegowania wpłaty a w dniu wysyłki powiadamiamy o tym fakcie emailem podając nazwę kuriera i nr listu przewozowego. Zazwyczaj używamy kurierów UPS lub DHL a przy małych paczkach GLS, którzy dostarczają przesyłki w ciagu 24 godzin. 

 

O zamiarze dostarczenia przesyłki kurier zawiadamia telefonicznie. Po 2 nieudanych próbach (w ciągu 3 dni roboczych) przesyłka wraca do nas. Prosimy więc zawiadomić nas jeżeli macie Państwo jekieś specjalne terminy dostawy (godziny, dni, inny adres). Ponowną wysylke tej samej paczki będziemy musieli aranżować na Państwa koszt i płatność przy odbiorze.
Opisy: staramy sie je zrobic jak najdokładniej i prosimy je uważnie przeczytać przed zakupem. Wszystkie wymiary podawane w kolejności szerokość x głębokość x wysokość dotyczą zewnętrznych, najbardziej wystających elementów przedmiotu. Ponieważ wiekszość naszych mebli produkowana jest ręcznie, faktyczne wymiary mogą być rożne od opisanych o 1, max. 2cm Zdjęcia robimy aparatem fotograficznym o wysokiej rozdzielczości, więc kolory powinny być dość wierne, choć oczywiście zależą one nieco od warunków oświetlenia i ustawień osobistych komputera i monitoru mogą wiec nieznacznie różnić sie od rzeczywistości Proszę dać nam znać gdybyście Państwo chcieli więcej zdjęć. 

 

Zwroty: Jeśli przedmiot jest uszkodzony lub wadliwy wymienimy go oczywiście bezpłatnie lub w całości zwrócimy pieniądze. Zwroty ze wszystkich innych muszą być zgłoszone w ciągu 3 dni roboczych od otrzymania przesyłki i zwrócone w ciągu 10 dni. Natychmiast po otrzymaniu zwrotu, przelejemy nalężność na Państwa konto potrącając koszta wysyłki.  

 

Inne Problemy: jeżeli jakieś wystąpią skontaktujcie się z nami PRZED wystawieniem neutralnej lub negatywnej opinii. Zależy nam na Klientach i Państwa Pełnej Satysfakcji ze zrobionych u nas zakupów i ZAWSZE staramy się rozwiązywać problemy w sposób dla Państwa satysfakcjonujący!  

 

Naszą polisą jest traktowanie Klienta tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. 

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZROBIONE U NAS ZAKUPY! 

 

 


Strona wygenerowana 2018-05-24 02:48:51, 213