(Rejestracja: 2013-04-20, Logowanie: Ponad pół roku temu)Ocena Świstak.pl
brak opinii
Logistyka: 0,0 Od kupujących: 0
Towar: 0,0 Od sprzedających: 0
Jakość obsługi: 0,0 Zobacz szczegółowe daneUżytkownik nie posiada kontaktów

Wybrana aukcja użytkownika
Użytkownik nie posiada trwających aukcji


WITAM,

27-go stycznia poczta USA podwyższyła cennik usług. Niestety, najbardziej podniesione zostały ceny poczty międzynarodowej, a co za tym idzie, koszta wysyłki do Polski. Poczta amerykańska od wielu lat boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Jest to jedyna instytucja rządowa w USA, ktora nie jest opłacana z budżetu państwa - jest to jedyna organizacja rządowa, która musi sama na siebie zarobić. Ostatnie podwyżki były najwięszymi jakie pamiętam, a mieszkam w USA od 23 lat....

Nic nie możemy poradzić na te podwyżki i całkowicie zdajemy sobie sprawę, że zakupy w USA przestają być opłacalne. Dlatego namawiamy do zakupów wielotowarowych - tylko wtedy koszt wysyłki jest w miarę do zaakceptowania ponieważ rozkłada się na większą liczbę towarów w paczce.  Poniżej podaję orientacyjne ceny dla różnych towarów, które są w naszym sklepie:

modele samochodów w skali 1/64:
wysyłka 1 sztuki - 32zł
wysyłka 2 sztuk - 43zł
wysyłka 3 sztuk - 50zł
wysyłka 4 - 15 sztuk - 55zł
wysyłka 16 - 20 sztuk - 62zł

kompakty cd:
wysyłka 1 sztuki - 32zł
wysyłka 2 sztuk - 43zł
wysyłka 3 sztuk - 50zł
wysyłka 4 - 12 sztuk - 55zł
wysyłka 13 - 16 sztuk - 62zł
wysyłka 17 - 20 sztuk - 68zł

 

ceny te przeliczamy z dolarów na złotówki w/g kursu walut w danym momencie, zatem zmiana kursu walut powoduje zmiany tego przeliczenia. Dla przykładu: jesli dolar spada, to podane powyżej 55zł może w rzeczywistości być np.54.23zł a jesli dolar idzie w górę, to wtedy koszt ten będzie np. 55.87zł. Zatem podane powyżej kwoty to kwoty orientacyjne, oscylujące w tych granicach i zależne od przeliczenia bankowego dolar - złotówka w danym dniu. 

Wiemy, że to kupujący obarczani są kosztami dostawy i z tego powodu wielu z Państwa uzna obecne ceny za kpinę lub złodziejstwo - mogę tylko wyrazić ubolewanie i przyznać rację, ale nadal nie mam na to żadnego wpływu. Prosimy nie winić nas za podwyzki cen poczty USA.  Porownując ceny przesyłek międzynarodowych z USA oferowane przez firmy kurierskie typu UPS, DHL, Fedex, itp... poczta USA jest nadal najtańszą metodą wysyłki pomiędzy Ameryką Płn. a Polską....

Jednocześnie informujemy, że aby zmniejszyc koszta wysyłki, przetransportowaliśmy wiele naszych towarów do magazynu w Warszawie, i dzieki temu towary te mają koszt wysyłki odpowiadający taryfie poczty polskiej. Po takowym przetransportowaniu, będą one wysyłane do Państwa z Warszawy - to zdecydowanie obniży koszty transakcji, a o to przecież Nam wszystkim chodzi. Niestety, nie wszystkie towary jesteśmy w stanie przetransportować do Warszawy, dlatego takie kategorie jak kompakty cd, filmy dvd czy noże, muszą pozostać w naszym magazynie w Chicago, a tym samym koszta wysyłki tych towarów są o wiele wieksze.  Dla przykadu: niektóre modele autek w naszym sklepie mają koszt wysyłki 7zł, inne mają koszt wysyłki 32zł. Te, które mają koszt wysyłki 7zł są wysyłane z Warszawy (ponieważ już zostały przesłane do magazynu w Warszawie) i tym samym odzwierciedlają koszta poczty polskiej. Te, które maja koszt wysyłki 32zł są w magazynie w Chicago i odzwierciedlają koszta poczty USA. Nie jesteśmy w stanie przetransportować wszystkich 2000 autek do Polski za jednym razem, dlatego musimy to robić stopniowo, ale na pewno z biegiem czasu coraz więcej modeli będzie docierało do Polski a tym samym ich koszt wysyłki będzie zmieniany z 32zł na 7zł.

 

Pozdrawiamy.


Strona wygenerowana 2018-05-27 22:24:00, 213