Konto firmowe
(Rejestracja: 2012-09-10, Logowanie: Ponad pół roku temu)Ocena Świstak.pl
brak opinii
Logistyka: 0,0 Od kupujących: 0
Towar: 0,0 Od sprzedających: 0
Jakość obsługi: 0,0 Zobacz szczegółowe daneUżytkownik nie posiada kontaktów

Wybrana aukcja użytkownika
Użytkownik nie posiada trwających aukcji


O nas

Pracownia Jubilerska 'Posiak Michał' zajmuje się produkcją i sprzedażą biżuterii złotej oraz srebrnej.
Jesteśmy profesjonalną firmą jubilerską o wieloletniej tradycji.
Prowadzimy sprzedaż detaliczną oraz hurtową biżuterii.
Zajmujemy się także naprawami biżuterii srebrnej i złotej, przerobem biżuterii złotej oraz grawerowaniem.
Sprzedawana przez Nas biżuteria jest nowa i wykonywana na zamówienie, co oznacza, że każdy prezentowany wyrób może być dostosowany do indywidualnych potrzeb kupującego.
Na każdej aukcji umieszczam informacje jakie elementy lub parametry wyrobów mogą ulec zmianie.
W przypadku pierścionków i obrączek proszę o ustalenie rozmiarów. W tym celu proszę zapoznać się ze Sposobami Ustalania Rozmiarów oraz skorzystać z Tabeli Rozmiarów.

Regulamin zakupów

§ 1 Składanie zamówień

1.Towary (wyroby jubilerskie) mają specyficzne właściwości, które należy uwzględniać dokonując zakupu, zapoznając się z opisem produktu:
a) Każdy z towarów jest niepowtarzalny i minimalnie odróżnia się od innych egzemplarzy, co dotyczy również poszczególnych elementów towarów (kamieni szlachetnych) oraz ich wymiarów.
b) Towary są w przeważającej mierze niewielkich rozmiarów, a ich wizerunki prezentowane w serwisie mają charakter informacyjny (nie oddają ich rzeczywistej wielkości).
c) Różnice w wyglądzie towarów wynikające z ustawień sprzętu komputerowego klienta (np. kolor towaru, proporcje towaru, itp.) nie stanowią podstawy do reklamacji zakupionego towaru.
2. Wszystkie sprzedawane produkty są nowe.
3. Produkty są cechowane zgodnie prawem probierczym obowiązującym w Polsce.
4. Wygląd produktów przedstawionych na zdjęciach (zwłaszcza kolor złota, srebra, kamieni) może się nieznacznie różnić od rzeczywistego.
5. Produkty z kamieniami szlachetnymi są wysyłane z certyfikatami autentyczności.
6. W celu ustalenia rozmiarów obrączek i pierścionków, należy zapoznać się ze sposobami ustalania rozmiarów dostępnymi w zakładce Tabela Rozmiarów. W przypadku gdy podany przez Kupującego rozmiar będzie nieprawidłowy, możliwa jest bezpłatna jednorazowa jego korekta (każda następna jest płatna), natomiast gdy korekta nie będzie możliwa, wymiana za dopłatą na właściwy rozmiar. Wysokość dopłaty ustalana jest indywidualnie z kupującym. Kupujący ponosi koszty związane z przesyłką produktu. Nie ponosimy odpowiedzialności za niewłaściwe ustalenie rozmiaru.
7.Treści zawarte w serwisie nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego, a jedynie zaproszenie do negocjacji.
8. Firma ?Posiak Michał? zastrzega sobie prawo do zmiany towarów oraz cen towarów znajdujących się w ofercie serwisu oraz przeprowadzania i odwoływania wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych oraz wyprzedaży. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca od chwili przyjęcia zamówienia przez firmę ?Posiak Michał?
9. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT oraz nie zawierają kosztów przesyłki.
10. Firma ?Posiak Michał? nie przyjmuje żadnych przesyłek wysłanych na jego koszt, bez jego uprzedniej pisemnej zgody.

§ 2 Przyjmowanie i realizacja zamówień

1. Zamówienia są przyjmowane przez serwis Allegro. W dniu złożenia zamówienia, najpóźniej na dzień następny klient dostaje wiadomość e ? mail z informacją, że zamówienie dotarło do sklepu.
2. Zamówienia są realizowane pod warunkiem, że produkt jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu, nie dotyczy produktów wykonywanych na zamówienie specjalne, gdzie termin realizacji jest ustalany indywidualnie.
3. Do każdego zrealizowanego zamówienia wystawiany jest paragon. Na życzenie Klienta wystawiamy fakturę VAT, w tym celu należy w formularzu zamówienia zaznaczyć pole 'Chcę otrzymać fakturę' i podać wszystkie dane niezbędne do wystawienia faktury.
4. Dostawa produktów odbywa się w wybrany przez Klienta sposób, określony w zamówieniu, na koszt Klienta.
5. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione produkty:
a) za pobraniem, należność pobiera listonosz lub kurier ? produkty zostają wysłane po wpłaceniu na nasze konto zadatku wynoszącego 30 % należności (dotyczy zamówień o wartości powyżej 300 PLN);
b) przelew bankowy na konto sklepu ? płatność z góry (produkty zostają wysyłane niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty, lub w terminie ustalonym indywidualnie z Klientem).
c) gotówką ? przy odbiorze osobistym w siedzibie firmy, po wcześniejszym ustaleniem terminu odbioru.
Dane do przelewu:
Nazwa banku: Credit Agricole Bank Polska S.A.
Nr konta: 47 1940 1076 3093 1031 0000 0000
'Posiak Michał'
ul. Przybyszewskiego 69
93?126 Łódź
6. Zamówienia specjalne są realizowane indywidualnie na warunkach ustalanych z klientem.

§ 3 Zmiany i rezygnacja z zamówienia

1. Firma ?Posiak Michał? zastrzega sobie możliwość odstąpienia od zamówienia w razie braku możliwości jego realizacji, w szczególności z zastrzeżeniem dalszych postanowień niniejszego ustępu. W przypadku, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, Firma ?Posiak Michał? niezwłocznie powiadomi o tym Klienta oraz zwróci Klientowi wszystko, co Klient świadczył na rzecz firmy ?Posiak Michał? chyba, że Klient dokona wyboru innego towaru.
2. Zamówienie jest realizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny,
3. Sprzedaż promocyjna obejmuje wyłącznie ograniczoną liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności zamówień, do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.
4. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu lub cofnąć zamówienie wysyłając powiadomienie pocztą elektroniczną za pośrednictwem serwisu lub dzwoniąc do Firmy ?Posiak Michał? na numer podany na stronie internetowej do chwili rozpoczęcia realizacji zamówienia (realizacja), z zastrzeżeniem następnego ustępu.
5. Strony zgodnie wyłączają możliwość zmiany lub cofnięcia zamówienia przez Klienta w przypadku towarów wykonywanych na indywidualne zamówienie lub oznaczonych 'na zamówienie' w serwisie.
6. Firma ?Posiak Michał? rozpoczyna realizację:
a) w odniesieniu do towarów oznaczonych w serwisie jako ?aktualnie dostępne' - w ramach ilości dostępnych w serwisie, z chwilą przekazania towaru do wysyłki;
b) w odniesieniu do innych towarów niż aktualnie dostępne, z chwilą ich zamówienia przez firmę ?Posiak Michał? u producenta lub przystąpienia do ich produkcji, których to czynności firma ?Posiak Michał? dokonuje jednocześnie z potwierdzeniem.

§ 4 Reklamacje

1. Klient ma prawo składać reklamacje, w przypadkach wskazanych w gwarancji lub w obowiązujących przepisach.
2. Reklamację składa się poprzez jej:
a) przesłanie wraz z reklamowanym towarem (w sposób wskazany w zdaniu następnym) oraz potwierdzeniem zakupu (paragon fiskalny, faktura VAT i inne) do firmy ?Posiak Michał? na adres: ul. Przybyszewskiego 69
93 - 126 Łódź albo
b) przekazanie wraz z reklamowanym towarem oraz potwierdzeniem zakupu (paragon fiskalny, faktura VAT i inne) do salonu jubilerskiego 'Posiak Michał'
3. Koszty wysyłki zostają zwrócone po uwzględnieniu reklamacji. Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.
4. Firma ?Posiak Michał? nie odpowiada za uszkodzenia towaru powstałe w transporcie dokonywanym na zlecenie Klienta.

§ 5 Odstąpienie od umowy

1. Zgodnie z art. 7 ust.1 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów Klient może w terminie 10 dni odstąpić od umowy składając firmie 'Posiak Michał' oświadczenie na piśmie.
2. Jednocześnie ze złożeniem oświadczenia Konsument zobowiązany jest do zwrotu towaru w stanie niezmienionym, to jest:
a) towar nie może być uszkodzony, nosić śladów użytkowania, musi być w fabrycznym opakowaniu, razem z nieusuniętą metką, potwierdzeniem zakupu (paragon fiskalny, faktura VAT, karta gwarancyjna dokumentująca dokonanie zakupu i inne)
b) koszty zwrotnego przesłania towaru pokrywa Klient,
c) cena towaru zostanie przelana na konto wskazane przez Klienta, z którego, po otrzymaniu wszystkich wymienionych wyżej elementów przesyłki w ciągu 14 dni. Koszty przesyłek poniesione przez Klienta nie są zwracane. Nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem.
3. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia potwierdzenia otrzymania przesyłki.
4. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi w wypadkach towarów o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą, np. opatrzonych grawerem lub wykonywanych na zamówienie (pierścionki, obrączki, itp.).
5. Firma 'Posiak Michał' nie odpowiada za uszkodzenia towaru powstałe w transporcie dokonywanym na zlecenie Klienta.
6. Jeżeli Klient dokonuje zwrotu Towarów do których zwrotu nie jest uprawniony lub które nie znajdują się w stanie niezmienionym lub bez opłacenia przesyłki lub w inny sposób nie spełni wymogów skutecznego odstąpienia od umowy firma 'Posiak Michał' zastrzega sobie prawo do odrzucenia zwrotu Towarów i odmowy zwrotu ceny lub do obciążenia użytkownika uzasadnionymi kosztami w zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy.

§ 6 Dane osobowe

1. Klient poprzez wysłanie zamówienia wyraża zgodę na gromadzenie swoich danych osobowych przez firmę 'Posiak Michał', w celu związanym z zawarciem i wykonaniem umowy sprzedaży towarów zawieranej poprzez przyjęcie zamówienia oraz ich przetwarzania dla potrzeb związanych z realizacją Umowy, a jeżeli wyrazi zgodę poprzez formularz, również dla celów marketingowo-promocyjnych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. nr 133, poz. 883).
2. Dane związane z zawarciem Umowy, co do których Klient nie wyrazi zgody na ich gromadzenie i przetwarzanie dla celów marketingowo-promocyjnych, zostaną usunięte w dniu, w którym firma 'Posiak Michał' poweźmie wiadomość o nieskorzystaniu przez Klienta z prawa odstąpienia od Umowy.
3. Zgoda, o której mowa w ust 1 niniejszego paragrafu, w zakresie celów marketingowo-promocyjnych obejmuje w szczególności zgodę na otrzymywanie materiałów reklamowych w formie elektronicznej i papierowej.
4. Klient oświadcza, że został poinformowany o przysługujących mu na podstawie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych uprawnieniach, a w szczególności o:
a) prawie wglądu do jego danych oraz ich aktualizowania i poprawiania,
b) adresie siedziby i pełnej nazwie administratora danych,
c) dobrowolności podania danych.

§ 7 Postanowienia końcowe

1. Treść Regulaminu będzie udostępniona wszystkim Klientom w siedzibie firmy 'Posiak Michał'.
2. Firma 'Posiak Michał' zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu. Wszelkie zmiany w niniejszym Regulaminie będą obowiązywały od dnia ich ogłoszenia na stronie internetowej, przy czym zmiana nie dotyczy zamówień złożonych przed zmiana Regulaminu, które realizowane są na dotychczasowych warunkach, chyba, że Klient zażąda stosowania do jego zamówienia zmienionych warunków Regulaminu.
3. W razie sprzeczności postanowień Regulaminu z bezwzględnie obowiązującymi przepisami w miejsce postanowień Regulaminu stosuje się te przepisy, a pozostała część Regulaminu pozostaje w mocy.
4. Umowa sprzedaży zawierana jest zgodnie z prawem polskim w języku polskim. Wszelkie spory wynikłe z realizowania umowy kupna ? sprzedaży między sklepem, a konsumentem będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu. Jeżeli jednak nie byłoby to możliwe lub byłoby to niesatysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron, wszelkie spory będą rozstrzygane przez sąd z siedzibą zgodną dla miejsca wykonywania działalności gospodarczej przez sprzedającego.

Sposoby Ustalania Rozmiarów

1. W przypadku gdy masz już pasujący pierścionek ustalenie rozmiaru jest proste.
Użyj suwmiarki aby sprawdzić jaką średnicę wewnętrzną ma posiadany pierścionek (obrączka).
Odczytaj średnicę i odszukaj w 'Tabeli Rozmiarów' rozmiaru odpowiadającego danej średnicy.

2. W przypadku gdy nie masz wzoru do sprawdzenia zrób pętelkę z nitki i spróbuj założyć ją na palec, tak jak pierścionek (obrączkę).Gdy uzyskasz odpowiedni rozmiar rozetnij pętelkę i zmierz długość nitki.
Zmierzona długość będzie obwodem wewnętrznym pierścionka (obrączki).
Odszukaj w 'Tabeli Rozmiarów' rozmiar odpowiadający danemu obwodowi.

3. Udaj się do najbliższego jubilera i poproś o zmierzenie palca. Po dokonaniu pomiaru zapytaj o średnicę wewnętrzną obrączki.
Odszukaj w 'Tabeli Rozmiarów' rozmiar odpowiadający danej średnicy.

4. Nie zalecamy bezpośredniego mierzenia palca suwmiarką, ponieważ palec łatwo ulega ściskaniu i uzyskany wynik może być mniejszy niż powinien być.

Tabela Rozmiarów

 

Kontakt

Pracownia Jubilerska 'Posiak Michał'
ul. Przybyszewskiego 69
93 - 126 Łódź
e-mail: [email protected]
tel: 785 372 474


Strona wygenerowana 2018-05-25 21:09:13, 213