(Rejestracja: 2012-04-01, Logowanie: Ponad pół roku temu)Ocena Świstak.pl
5,0 / 5,0 z 1 opinii
Logistyka: 5,0 Od kupujących: 1
Towar: 5,0 Od sprzedających: 0
Jakość obsługi: 5,0 Zobacz szczegółowe daneUżytkownik nie posiada kontaktów

Wybrana aukcja użytkownika
Użytkownik nie posiada trwających aukcji


WITAM NA STRONIE O MNIE 

1. AUKCJE  obejmują swym zakresem książki, publikacje oraz przedmioty nowe i używane - za wyjątkiem publikacji, których autorzy jawnie bądź skrycie propagują : nazizm, faszyzm, komunizm i satanizm. Złożenie oferty oznacza akceptację przez Kupującego warunków sprzedaży podanych na stronie o mnie oraz stanu opisanych i wyeksponowanych na zdjęciach przedmiotów. Kupujący bez pełnej aktywacji konta, kontem Junior i z dużą ilością negatywnych opinii muszą potwierdzić swój udział w aukcji w ciągu 24 godzin - po tym czasie ich oferty będą usuwane.

2. OPISY I ZDJĘCIA odzwierciedlają aktualny rzeczywisty stan wystawionych przedmiotów. Staram się rzetelnie przedstawić wszystkie poważne nabyte defekty każdego przedmiotu - także sprzedawanych w zestawach. Wystawienie w aukcji oznacza dokładne uprzednie sprawdzenie przeze mnie stanu jakości. Nie ukrywam żadnych wad - wręcz usilnie się ich doszukuję - jednak zawsze jakiś drobny szczegół może ujść mojej uwadze krótkowidza; z tego powodu zastrzegam możliwość wcześniejszego zakończenia aukcji. W zależności od rodzaju komputera, typu monitora, karty graficznej i innych uwarunkowań technicznych, które mają wpływ na jakość zdjęć, mogą one wyglądem odbiegać nieco od rzeczywistego stanu. Nie jestem profesjonalnym fotografem - w razie ew. wątpliwości proszę kierować się głównie opisem. Opis aukcji, układ graficzny i zdjęcia z podpisem są wyłącznie mojego autorstwa i w całości moją własnością. Zgodnie z podstawą prawną : 

Dz. U. 94 nr 43 poz. 170 "kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich".

3. WPŁATA bezpośrednia między kontami mBank lub Alior Bank/Sync zdecydowanie usprawnia i skraca czas dostawy (księgowanie online do 5 minut - nawet w weekendy). Proszę brać pod uwagę zróżnicowany czas realizacji przelewów międzybankowych - zwłaszcza dokonywanych w weekendy i święta.  W tytule przelewu wystarczy wpisać swój nick ew. nr aukcji. Na wpłaty czekam maximum do tygodnia. Po 7 dniach i braku środków na koncie występuje o formalne ostrzeżenie dla Kupującego. Po dalszym braku wpłaty rutynowo uruchamiam procedurę : zwrot prowizji;  unieważnienie aukcji; wpis na Czarną Listę. Brak wpłaty, zła wola Kupującego, unikanie kontaktu, naruszenie dobrych obyczajów upoważniają mnie do stanowczości i konsekwencji w działaniu - "nie chcę ale muszę".

4. WYSYŁKA następuje w ciągu 24 godzin od zaksięgowania wpłaty, z wyjątkiem weekendów i świąt. Max czas wysyłki w uzasadnionych przypadkach (o czym informuję mailem zwycięzcę aukcji) wynosi do 4 dni roboczych. Koszt wysyłki standardowo zawiera list polecony lub polecony z priorytetem - gwarantuje to bezpieczeństwo nadawcy i szybką dostawę odbiorcy. Nie wysyłam za granicę - opcja WYSYŁKA GRATIS dot. wyłącznie przesyłek krajowych. Koszt wysyłki kilku przedmiotów wygranych w różnych aukcjach jest zawsze wyższy od podanego w opisie i ustalany osobno. Nie wysyłam zwykłym listem i za pobraniem. Każdy przedmiot wysyłam starannie zapakowaną i zabezpieczoną - nie doliczam żadnych dodatkowych kwot za opakowania, specjalne koperty etc.   

Jeśli przesyłka nosi ślady naruszeń to proszę zdecydowanie żądać podczas odbioru spisania protokołu przez listonosza - będzie to podstawą do złożenia reklamacji. Nieodebranie przesyłki i niepodjęcie przez Kupującego awizo w terminie a następnie zwrot i ponowna wysyłka obciąża dodatkowym kosztem Kupującego.

 5. OPINIE pozytywne jako kupujący wystawiam pierwszy, jako sprzedający drugi. Przed napisaniem negatywu zawsze można wspólnie dojść do  porozumienia, a uzasadnione reklamacje pozytywnie załatwić z obustronną korzyścią. Z uwagą przeczytam rzeczowe uwagi i argumenty podane w atmosferze wzajemnego szacunku. Zdarzają się różne nieprzewidziane przypadki i trudności losowe, do których potrafię się odnieść ze zrozumieniem. Jeśli to ja zawiodę, to mea culpa - mam odwagę cywilną i potrafię przyznać się do błędu - choć dokładam sił i starań by tego uniknąć. Wystawianie negatywnych opinii jest dla mnie ostatecznością i niepotrzebną stratą cennego czasu, energii i emocji - złośliwe riposty i jałowe spory do niczego nie prowadzą. Wolę zwyczajnie się dogadać po ludzku i konstruktywnie wyjaśnić sprawę. Jeśli jednak polubownie nie można nic osiągnąć, to w odpowiedzi  "nie chcę ale muszę" wystawić negatywny komentarz. Ograniczam się wtedy do podania pro forma potwierdzonych faktów i uzasadnionych zastrzeżeń.

6. KONTAKT w sprawach dodatkowych nie ujętych w opisach jest możliwy przez formularz. Staram się na bieżąco odpowiadać na rzeczowe pytania. Korespondencja z powitaniami w rodzaju : "hej" "elo" "sie ma" "siemka" itp. pozostaną bez odpowiedzi. Spamerzy oraz sfrustrowani nadawcy wiadomości nie na temat będą trwale zablokowani w dalszych kontaktach. Nie zmieniam reguł w trakcie gry : nie sprzedaję poniżej ustalonej ceny aukcyjnej, nie negocjuję warunków sprzedaży, nie dopasowuję aukcji do możliwości konkretnego oferenta etc. CZARNA LISTA to bardzo przydatne narzędzie, które pozwala eliminować niepoważne i nierzetelne  osoby. Brak wpłaty za wygrane aukcje, wpłaty po terminie, "atrakcyjne propozycje" kupna poniżej ceny aukcyjnej od spamerów itd. to najlepsza droga do zakwalifikowania się do czarnej listy. Wszelkie transakcje lub próby kontaktu w przyszłości ze strony takich osób są nieodwołalnie zablokowane.

7. ZAKOŃCZENIE TRANSAKCJI powinno być udaną współpracą zwieńczoną zadowoleniem obu stron, więc jeśli któryś z punktów nie odpowiada Kupującemu, to proszę się powstrzymać od składania ofert. Staram się na bieżąco informować o kolejnych etapach transakcji i statusie wysyłki. Nie prowadzę działalności gospodarczej, jednak bardzo poważnie traktuję każdego Kontrahenta niezależnie od wartości aukcji i tego samego oczekuję w zamian. Uważam że ten portal aukcyjny nie jest miejscem rozrywkowym - jest wiele innych stron w tym wyspecjalizowanych i stosownych do wieku oraz poziomu zabawowych internautów. Dbam o to, aby wszystko przebiegało lege artis - sprawnie, bezproblemowo, w miarę szybko i w przyjaznej atmosferze. Zdobyte wzajemne zaufanie zdecydowanie ułatwia następne transakcje w przyszłości.


                                                    ZAPRASZAM NA MOJE AUKCJE


Strona wygenerowana 2018-05-24 21:47:45, 213